Soros ako osobnosť roka

Tagged With: , , , , 1 Comment

Viete kto sa tento rok podľa „prestížneho“ ekonomického magazínu Financial Times stal osobnosťou roka? Na základe zásluh, dosiahnutých úspechov a hlavne hodnôt, ktoré má tento človek podľa magazínu reprezentovať sa ním stal miliardár, zločinec a majiteľ množstva mimovládok George Soros! Podľa magazínu je Soros vlajkonosičom myšlienky liberálnej demokracie a otvorenej spoločnosti, ktorá je v súčasnosti v obkľúčení populistov, tj. pod neustálym útokom zo všetkých strán, od Vladimira Putina a jeho Ruska až po Ameriku Donalda Trumpa. Je to teda podľa Financial Times práve Soros, kto neúnavne chráni „demokratický poriadok“ pred narastajúcim tlakom nacionalizmu a populizmu.
No povedzte, ako sa dá toto vôbec okomentovať? Tak jeden z najväčších zloduchov súčasnosti, ktorý má na svedomí nielen financovanie organizácií, ktoré rozkladajú národné štáty a spôsobujú ich občanom utrpenie a biedu, ale aj množstvo vojenských prevratov a farebných revolúcií, pri ktorých zomreli tisícky ľudí, je vyhlásený za osobnosť roka 2018? To už kľudne za ňu mohol byť vyhlásený aj Breivik, Ajmán Zavahrí (Al-Káida) či Abū Bakr al-Baghdadi (ISIS). Veď aj tí majú na svedomí podobné zločiny. Vlastne tí sú oproti nemu len obyčajní amatéri a môžu mu len tíško závidieť, pretože nemajú také financie, vplyv a v krajinách sveta takú sieť organizácií, agentov a vymytých služobníkov ako on!
Aj táto najnovšia absurdita je teda krásnym príkladom toho, v akej dobe, resp. v akom systéme to vlastne žijeme! Zločinci sú prezývaní filantropmi, odmeňovaní najrôznejšími cenami a vyhlasovaní za osobnosti roka a skutočné osobnosti, ktoré sa zaslúžili o mier vo svete a prosperitu svojich národov sú démonizovaní a vyhlasovaní za extrémistov, fašistov, rasistov či xenofóbov. Aj toto je obraz súčasnej tzv. liberálnej „demokracie“, ktorá ale s demokraciou nemá absolútne nič spoločné! Je to len vláda úzkej skupinky elitárov a zločincov snažiaca sa ovládnuť svet…
Martin Bago
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...
One Response to "Soros ako osobnosť roka"

Pridaj komentár

  & Časopis