Soros hľadá bezpečné útočisko v zlate, v obavách z možného kolapsu EÚ

Add Comment

Po dlhej prestávke v obchodovaní urobil miliardár George Soros sériu „veľkých“ investícií do zlata a akcií spoločností ťažiacich zlato, ako uvádza Wall Street Journal.

Soros Fund Management, ktorá dohliada na majetok Sorosa a jeho rodiny v hodnote okolo 30 miliárd dolárov, rozhodla o obrovských investíciách do zlata, v obave o vývoj globálnej ekonomiky, uviedol článok.

Tento vzácny kov je známy tým, že je bezpečným útočiskom aj v čase stupňujúceho sa rizika pre investorov. Vo štvrtok (9. 6.) sa zlato predávalo za 1267 dolárov za trójsku uncu.

Podľa médií sa Soros obáva odlivu kapitálu z Číny.

„Čína naďalej trpí únikom kapitálu a vyčerpáva svoje devízové rezervy, zatiaľ čo ostatné ázijské krajiny hromadia cudzie meny. Čína čelí konfliktu vnútri jej politického vedenia a v budúcom roku to bude komplikovať jej schopnosť vyrovnať sa s finančnými problémami,“ povedal miliardár.

Sorosa tiež znepokojuje migračná kríza, problematika gréckeho dlhu a možný odchod Veľkej Británie z EÚ, ktorý by mohol spôsobiť jej kolaps.

„Ak Británia odíde, mohlo by to rozpútať všeobecný exodus, čím by sa rozpad Európskej únie stal prakticky nevyhnutným,“ povedal.

Preložené z: https://www.rt.com/business/345990-soros-gold-stocks-investment/

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

  & Časopis