Sorošove mimovládky zasahujú už aj do práce polície?

Mimovládne organizácie, ktoré sú napojené na sieť miliardára Georga Sorosa už neovplyvňujú len politiku, ale vyvíjajú nátlak aj na políciu.

V súvislosti so štandardným vypočúvaním podozrivých organizátorov protestov “Za slušné Slovensko” vydali vyhlásenie, v ktorom toto konanie polície považujú za šikanu a vyzývajú NAKU, aby s ich vypočúvaním prestali. Nevedno, či je to náhoda, ale polícia s ich vypočúvaním skutočne prestala. Podľahla tlaku Sorošových mimovládok?

Polícia má povinnosť preveriť každé trestné oznámenie, vrátane anonymného, a preto je vypočúvanie organizátorov “za slušné Slovensko” úplne štandardný postup. Tu sa však do prípadu intenzívne zapojili médiá svojou propagandou a pridali sa aj mimovládky.

Iniciatíva “Chceme veriť”, ktorá je združením mimovládnych organizácií, a to konkrétne, Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť, Aliancie Fair-Play, Via Iuris, Nadácie Zastavme korupciu, Ligy za ľudské práva, Nadácie otvorenej spoločnosti a Nadácie Pontis, zverejnila stanovisko odmietajúce vypočúvanie organizátorov protestov:

POLÍCIA ŠIKANUJE ORGANIZÁTOROV PROTESTOV”

Postup polície považujeme za neprijateľný: “Elitná zložka polície – Národná kriminálna agentúra (NAKA), bola zriadená na vyšetrovanie korupcie a mafie, nie preto, aby šikanovala aktivistov,” uviedla za iniciatívu Zuzana Petková.

Nadáciu otvorenej spoločnosti založil kontroverzný americký miliardár George Soros. Ďalšia mimovládka združená v tejto iniciatíve Via Iuris je taktiež napojená na Sorosovu “sieť”.

Z vyročnej správy v roku 2015 vyplýva, že jej najväčším “sponzorom” je Sorosova Open society foundations (Nadácia otvorenej spoločnosti), ktorá cez granty darovala mimovládke Via Iuris až 82 000 eur, čo predstavuje vyše 25 % zo všetkých jej príjmov.

Žiadne prekvapenie nenastáva ani pri Aliancii Fair-Play, ktorá je financovaná Sorosovou Open society foundations.

Je zaujímavé, že len jeden deň po tejto výzve mimovládok napojených na Georga Sorosa Národná kriminálna agentúra (NAKA) cúvla a pozastavila vypočúvanie spomínaných organizátorov protestov.

Dnes popoludní nám bolo oznámené, že vec bola na základe rozhodnutia prokurátora vecne a miestne odstúpená. Nemáme informácie, aký bude ďalší postup zo strany NAKA alebo prokuratúry a či budú v predvolávaní a výsluchoch pokračovať,” napísali organizátori na sociálnej sieti s tým, že veria, že trestné oznámenie bude odmietnuté.

Samozrejme, NAKA mohla cúvnuť aj kvôli nátlaku mainstreamových médií, prezidenta, či opozičných politikov. Každý takýto nátlak na políciu je však neprijateľný.

Každopádne, je poburujúce, že do práce polície sa starajú mimovládky financované zo zahraničia. Štát by mal v tomto prípade rázne zakročiť. Nestačí len zákon o zverejňovaní ich financovania. Treba jasne pomenovať, že mimovládky financované zo zahraničia sú zahraniční agenti a je potrebné zabrániť im miešať sa do vnútorných záležitosti Slovenska.

Autor: Samuel Gdovin

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/sorosove-mimovladky-zasahuju-uz-aj-prace-policie/1581188

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Vsak ked “Chcu verit” nech veria. Niekto im brani v nieco verit?
    Co sa tyka postupu policie, vazeni, mate priklad ako postupovat. Ak vas zacnu vysetrovat, postupujte podla navodu popisaneho hore. Ak s vami nebudu zaobchadzat rovnako, bude to zjavna diskriminacia.

Leave a Reply