Spasitelia

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Od samého začiatku koronavírusovej krízy som ja aj mesačník Zem&Vek prejavoval veľkú zdržanlivosť a nedali sme žiaden priestor šíreniu poplašných správ, ktoré takmer všade inde (vrátane mnohých „alternatívnych“ médií) ľuďom zámerne a zákerne vtĺkali do hláv. V médiách a v televízii sa veľmi tešili nárastu sledovanosti, a preto ste tam nenašli žiadne relácie o posilnení zdravia a odolnosti ľudského organizmu. Namiesto nich sa dookola vysielali len matematické výpočty a sledovanie výsledkových tabuliek mŕtvych. Stal za z toho nový šampionát. Reality show Slovensko a svet má koronu sa mohla spustiť so závratným počtom povinne sledujúcich „vydesencov“.

Doposiaľ sa to v médiách hmýri politikmi a moderátormi s rúškami, ktorí v mene zodpovednosti deň čo deň traumatizujú ľudí s číslami mortality, ktoré od samého začiatku servírujú vytrhnuté z akéhokoľvek kontextu. Svorne ich označujú ako obete koronavírusu, čo je do neba volajúca bezcharakterná machinácia. V tejto manipulácii s ľudskými citmi zneužili strach o vlastné zdravie a zdravie najbližších. Ľudia opäť v histórii naleteli kolosálnemu podvodu, ktorý ich krok za krokom a s ich vlastným súhlasom oberá o základné ľudské práva a slobody. V epicentre tejto ničivej vlny však nie je iba strach, je tam ešte čosi zákernejšie. Ctižiadosť. Táto dychtivá túžba bezbrehej ctižiadosti parazituje na strachu a využíva zúfalú atmosféru na to, aby sa ctižiadostiví „zodpovední“ čo najviac zviditeľnili ako spasitelia. Spasiteľský syndróm je najväčšou hrozbou verejného zdravia, našich životov a našej psychickej a mentálnej rovnováhy. Spasitelia sa neštítia ničoho; ako prví si vyvesili svoje spásonosné fotografie s rúškami a textmi ako Som doma, Zodpovedne, Spolu to zvládneme alebo Chránim seba, chránim svet.

Spasitelia šírili hystériu o tom, ako do pár týždňov zomrú stámilióny ľudí kvôli tomu, že sa v Číne na trhu niekto nakazil z polievky z netopiera, a všade v správach o tom zaručene informujú ako o pandémii nevídaných rozmerov. Títo spasitelia pripravili pôdu na prijatie opatrení, ktoré sa v mnohých krajinách podobali a podobajú stannému právu, počas ktorého prvýkrát od druhej svetovej vojny ľudí v rozpore s ústavou sledovali a zadržiavali proti ich vôli. Spasitelia sú zodpovední za to, že ľudí uvalili do karantén, spasitelia sú zodpovední za to, že mnohým trpiacim na iné a závažné ochorenia neposkytli primeranú lekársku starostlivosť. Verte, že to budú opäť „zodpovední“ ctižiadostiví spasitelia, ktorí sa ako prví prederú do svetla záujmu a budú sa vystatovať, že ako prví medzi chrabrými už nenosia rúška a pijú kávu v polootvorenom nákupnom centre. Títo spasitelia vyhlásia, že orodujú za blahorečenú vakcínu, ktorá bude požehnaním pre nich aj pre svet.

Aká je pravda o pandémii? Je to realita, alebo hrôzostrašný scenár väzenského štátu? Pozrime sa na to, čo konkrétne definuje pojem pandémia. Pandémia je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie stav chorobnosti, ktorá má výrazne mohutnejší priebeh oproti epidémii, kde by na stotisíc obyvateľov pripadalo 1500 infikovaných s úmrtnosťou 25 percent. V realite by to znamenalo, že na Slovensku by malo byť okolo 82 500 postihnutých s ochorením Covid-19 a viac ako 20 000 mŕtvych. Je to tak?

Autor: Tibor Eliot Rostas

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár