Spoločné korene covidového a klimatického alarmizmu

· Čas čítania: 2 min.
Zdroj: Zem&Vek

Koronavírusová agenda v spojení s klimatickým alarmizmom sa využívajú na kontrolu más a vykonanie rýchlych, hlbokých spoločenských zmien, zbavujúc nás práv a slobôd v záujme presadenia veľkého resetu. Obe agendy majú spoločné viac, než by ste si mysleli. Dokonca sa nájdu aj paralely s pádmi budov Svetového obchodného centra v New Yorku.

Začiatkom augusta Bill Gates na svojej webovej stránke uverejnil esej s názvom Covid-19 je hrozný. Klimatická zmena môže byť horšia s argumentáciou, že lekcia, ktorú nám dáva pandémia koronavírusu, je, že ľudia budú musieť obetovať ešte viac, aby zachránili svet pred globálnym otepľovaním. Dňa 24. augusta Tucker Carlson na Fox News v programe Tucker: Kedy získame Ameriku späť? upozornil, že podľa generálneho riaditeľa WHO Tedrosa Adhanoma je koronavírus o globálnom otepľovaní. „Nemôžeme sa vrátiť späť k starému spôsobu fungovania… Pandémia Covid-19 dala nový impulz potrebe urýchliť úsilie odpovedať na klimatickú zmenu,“ vyhlásil šéf organizácie, ktorá spadá pod OSN. „Čo má koronavírus spoločné s globálnym otepľovaním?“ pýtal sa Carlson, a ironicky si odpovedal, že za oba javy je zodpovedná Čína, hoci Adhanom aj Gates sa pred ňou skláňajú, a preto by ju určite nekritizovali. „Oboje sú zámienkou masovej sociálnej kontroly. Sú v princípe neriešiteľnými krízami využiteľnými na obídenie demokracie a prinútenie bezmocných obyvateľov poslúchať príkazy,“ doplnil poukázaním na rovnaké ciele, a ako ďalší totožný jav uviedol skutočnosť, že pri domnelom globálnom otepľovaní, ako aj pri domnelej pandémii sú na vine bežní ľudia, ktorí nerobia, čo by mali. Čo tam po tom, že Bloomberg sa preváža prúdovými lietadlami a Matovič na svadobnej hostine reční bez rúška… Na vine sme my!

Autor: Karol Kardoš

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár