Spravodlivosť kontra inkvizičné procesy

A duna za dunou sa valí…..by sa dal pokojne označiť stav postupujúceho bezprávia, ignorancie ústavy a ľudských práv na Slovensku.

Minulý týždeň vypukla lavína nespokojnosti po zverejnení správy, že sudca Miľan sa bude v piatok zodpovedať za dodržiavanie zákonnosti  a odmietanie nosenia náhubkov na pojednávaniach. Advokát sudcu Miľana, JUDr. Peter Weis s niekoľkými aktivistami iniciovali Otvorený list predsedovi vlády na obhajobu sudcu Miľana. Svoje podpisy k listu denne pridávajú osobnosti slovenského života a stovky občanov a podpisová akcia trvá naďalej. Iniciatívu občanov výrazne podporil sudca Štefan Harabin, ktorý neostal len pri slovách. Počas protestného zhromaždenia pred súdnou radou sa dostavil osobne a žiadal účasť na jej pojednávaní. Vstup do  súdnej siene bol zablokovaný mimoriadne posilnenou ochrankou, ktorá zabránila jeho vstupu do pojednávacej miestnosti a osobnej konfrontácii s Mazákom.

Mazák, vedomý si svojho protiprávneho postupu, z obáv pred spravodlivo rozhorčenou verejnosťou, ktorá avizovala protestné zhromaždenie, zrušil prezenčné pojednávanie a viedol online proces v zmysle inkvizičných monológov, ktoré mal vopred pripravené.

V predsieni súdnej rady sa odohral jeden z najvýznamnejších zápasov o zachovanie ústavného práva proti zneužívaniu moci jej momentálnymi držiteľmi, proti vyvíjaniu nátlaku a zastrašovania právnych reprezentantov, ako  aj smerom k nám občanom, ktorí si ctia právny  štát, slobodu, základné, občianske, ľudské a politické práva.

Vstup do miestnosti nebol sudcovi Harabinovi umožnený. V prítomnosti kamier uviedol právne výhrady voči postupu justičných orgánov, a zároveň však uviedol aj arogantné prešľapy Mazáka a členov Súdnej rady. JUDr. Ján Mazák je  právny architekt podvodných pyramídových hier, ktorý verejne bez hanby ako politický juristút arogantne vyhlásil, že za núdzového stavu Ústava neplatí.

Ostré námietky JUDr. Harabina boli zreteľne počuteľné do miestnosti, v ktorej pojednával inkvizítor Mazák aj cez online pojednávanie. Či už bolo zámerom vyslať varovanie Mazákovi, v každom prípade sa mu podarilo dať najavo svoju podporu JUDr. Miľanovi a jeho obhajcovi JUDr. Petrovi Weisovi.

Napriek celoslovenskej iniciatíve na podporu sudcu Miľana, súdna rada rozhodla jednohlasne 15 hlasmi za pozastavenie funkcie sudcu. Za jediný údajný prehrešok Mgr. Dalibora  Miľana, ktorým bolo paradoxne to, že konal zákonne a odmietol prekrytie horných dýchacích ciest a tým trval na dodržiavaní Medzinárodných dohovorov týkajúcich sa základných ľudských a politických práv, Ústavy a platných zákonov Slovenskej republiky, ktorými je ako sudca viazaný. JUDr. Ján Mazák je navyše preukázateľnými dôkazmi permanentne usvedčovaný ako provokačne nenosí rúško na rokovaniach Súdnej rady.

Mazák tiež potvrdil, že predsedníčka Okresného súdu Zvolen podala návrh na disciplinárne konanie, v ktorom žiada pozbaviť Dalibora Miľana funkcie sudcu. O ňom už bude rozhodovať novovzniknutý Najvyšší správny súd SR. O tom, za akým účelom bol zriadený novovzniknutý Najvyšší správny súd SR, mysliaci občan nemá ilúzie.

Disciplinárne stíhanie a aktivity JUDr. Jána Mazáka vedené voči sudcovi Daliborovi Miľanovi sú bez najmenších pochybností inkvizičnou mašinériou, riadenou súčasnou vládou k zániku právneho štátu a symbolickou ukážkou bezhraničnej moci súčasných vládnych reprezentantov.

Bitka bola možno prehratá, vojna za spravodlivosť a právny však pokračuje.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply