Spravodlivosť zabrala. Súd neodkladným opatrením nariadil vyradenie Hlavných správ zo zoznamu konšpirátorov

Tagged With: , , , , Add Comment

Reklamná agentúra NetSuccess vo väčšinovom vlastníctve spoločnosti Petit Press, ktorá vydáva denník Sme, prišla v roku 2016 s iniciatívou, ktorá mala finančne poškodiť ich konkurenciu, a vytvorila zoznam konšpiračných webov, kam zaradila aj Hlavné správy.

Prefíkane namiešala koktail rôznych neserióznych webov a pre denník Sme konkurenčných projektov, ktoré sa týmto pokúsila odstaviť od financií, a tak ich zničiť.

Iniciatíva prevádzkovaná, organizovaná a financovaná našou konkurenciou v podstate nás označila za neseriózne médium, seba samozrejme za seriózne a vyzývala zadávateľov reklamy, aby u nás neinzerovali, lebo by si tým mohli poškodiť dobré meno. Veľmi prefíkané. V podstate im akože záležalo iba na dobrom mene zadávateľov reklamy. A mnohí zadávatelia reklamy ako aj mediálne agentúry im na to skočili.

Dlhé roky sme situáciu neriešili, napriek veľkému poklesu tržieb z reklamy, lebo sme na to nemali čas ani finančné prostriedky. Nakoniec sme sa však museli pustiť do boja, lebo naši čitatelia boli rôzne nálepkovaní a označovaní a boli z nich robení ľudia druhej kategórie.

Podali sme preto žalobu, ktorou sme sa domáhali vyradenia našich novín zo zoznamu Konšpirátori a ukončenia nekalosúťažného konania zo strany žalovaných.

Žalovali sme nie len spoločnosť NetSuccess a Petit Press, ale aj jednotlivých členov komisie.

Súd vyhovel našej žiadosti a vydal neodkladné opatrenie, ktorým nariadil vyradenie našich novín zo zoznamu. Členovia komisie a spoločnosť NetSuccess, ktorí sa postavili do roly samozvaných sudcov, tak teraz musia zniesť rozhodnutie naozajstného súdu a vyradiť nás zo zoznamu. Skutočný súboj v súdnom konaní nás však ešte iba čaká a my veríme, že vyhráme.

Nasledovať bude domáhanie sa náhrady škody ako od spoločnosti vo vlastníctve Petit Press, tak od jednotlivých členov komisie.

Vec má tiež trestnoprávnu rovinu, ktorú tiež využijeme pri domáhaní sa našich práv.

Dôverujeme advokátskej kancelárii ULC Čarnogurský – Jána Čarnogurského mladšieho, ktorá nás zastupuje a ktorá, veríme, dotiahne tento súboj vo všetkých rovinách do víťazného konca.

Veríme, že vám – našim čitateľom, budeme o nejaký čas môcť oznámiť, že naše meno je úplne očistené.

Róbert Sopko
šéfredaktor

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/spravodlivost-zabrala-sud-predbeznym-opatrenim-nariadil-vyradenie-hlavnych-sprav-zo-zoznamu-konspiratorov/1683342

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis