Správy o podnikaní s falošnými negatívnymi testami v Srbsku

zdroj : www.globallookpress.com © Frank Hoermann / Sven Simon

V mnohých krajinách Európy stále platia prísne obmedzenia týkajúce sa vstupu, a to aj v Severnom Macedónsku. Podľa správy však Srbi našli „riešenie“, ako „pomôcť“ svojim susedom a tiež ešte niečo zarobiť.

Podľa súčasných predpisov musí každý občan Severného Macedónska predložiť buď test na koronavírus, ktorý vykazuje negatívny výsledok a nie je starší ako 72 hodín pri návrate do svojej krajiny alebo musí okamžite vstúpiť do dvojtýždňovej karantény po vstupe do krajiny. Od 26. júna by sa však tieto obmedzenia už nemali uplatňovať.

Podľa správy macedónskej webovej stránky MKD sú práve tieto „negatívne koronavírusové testy“ príčinou nezákonného obchodovania v susednom Srbsku. Obyvatelia Severného Macedónska mali informovať bezpečnostné orgány svojej krajiny, že falošné negatívne koronavírusové testy sa predávajú na letisku v Niš v južnom Srbsku. Negatívny test PCR na SARS-CoV-2 by mal byť k dispozícii približne za 50 EUR. Letisko „Konstantin Veliki“ sa nachádza asi 160 km od severnej macedónskej hranice a v posledných rokoch ho obsluhovali nízkonákladové letecké spoločnosti. Preto je obľúbené u cestujúcich z tohto regiónu. Podľa správy sú falošné negatívne testy dostupné aj na čerpacích staniciach v inom južnom srbskom meste. Tam sú o niečo drahšie: 65 eur.

Polícia v oboch krajinách nechcela túto správu potvrdiť, ani poprieť. Podľa správy miestnych novín Juzne vesti však srbská polícia v Nise v súčasnosti vyšetruje tento prípad.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Bericht über illegale Geschäfte mit gefälschten negativen Corona-Tests in Serbien, deutsch.rt.com, 25.6.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply