Srbské médiá mlčia. Odkaz Putinovho spolupracovníka nezverejnili

Tagged With: , , , , Add Comment

Národné hnutie Srbov z Kosova „Vlasť“ podporilo vyhlásenie Sergeja Železniaka, zástupcu generálneho tajomníka strany Jednotné Rusko a podpredsedu výboru pre zahraničnú politiku ruskej Dumy.

Vo vyhlásení ruský funkcionár vraví, že by dohoda medzi Belehradom a Prištinou znamenala pre Srbsko to, čo bol Mníchov pre Československo v roku 1938. Pre vyhrážky Adolfa Hitlera a na radu Veľkej Británie a Francúzska sa Československo vzdalo Sudetskej oblasti v prospech Nemecka, lebo hrozilo, že nacistické oddiely vtrhnú na naše územie. A tak si Československo zabezpečilo „mier a stabilitu“, ako to rád hovorí srbský prezident. Doba je iná a Srbsku nehrozí to, čo voľakedy Československu, ale je na ceste, aby sa vzdalo svojej južnej provincie, lebo je srbský prezident ukrižovaný medzi Východom a Západom. Západ ho vydiera pre jeho špinavé mafiánsko-kriminálne hry, takže mu sľúbil, že mu vydá Kosovo napospas. A na druhej strane si je vedomý, že vzdaním sa Kosova spôsobí obrovskú škodu národným a štátnym záujmom Srbska.

Srbský prezident zatajuje občanom aj ďalší fakt a to, že uzavretím dohody sa Kosovo stane členom NATO. Aleksandar Vučić o tom mlčí a predstiera naivnú francúzsku chyžnú. Namiesto pravdy minister zahraničných vecí rozpráva, že viac ako 10 štátov stiahne uznanie Kosova. Chudák srbský minister ani nedokáže na mape nájsť tieto štáty. Ani to nie je jeho úspech, ale výsledok úsialia ruskej diplomacie. A Aleksandar Vučić to chce zmariť podpísaním dohody, v ktorej sa Srbsko Kosova vzdá. Je to teda aj facka Srbom aj ruskej diplomacii, ktorá už 20 rokov drží veto na rezolúcii 1244 OSN, ktorá definuje Kosovo ako súčasť Srbska.

Srbský prezident sa chváli, že sa už 13-krát stretol s Putinom, Div, že po toľkých stretnutiach sa naňho nenalepila ani omrvinka patriotizmu. Namiesto toho spustil nevídanú honbu na predsedu hnutia Vlasť Slavišu Ristića, hrdinu z barikád, ktorý zabránil Albáncom, aby na severe Kosova spravili colnicu a hranicu. Teraz sa z neho snaží spraviť zradcu. Pritom práve Vučić je tým zradcom, ktorý dovolil postaviť hranicu medzi Kosovom a Srbskom, a teraz vlastnú zradu zhadzuje na iných. Prekrúca pravdu ako kedysi Göbbels a svojich oponentov nazýva idiotmi.

https://beograd.in/zasto-mediji-u-srbiji-cute-zasto-nije-prenesena-poruka-putinovog-saradnika/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Ratko Sudecký

Pridaj komentár

  & Časopis