Srbsko si upevnilo spoluprácu s krajinami bývalého Sovietskeho zväzu

foto: rtvs

Srbská premiérka Ana Brnabićová podpísala v Moskve Dohodu o slobodnom obchode s Euroázijskou ekonomickou úniou

Srbsko si upevnilo spoluprácu s krajinami bývalého Sovietskeho zväzu. Srbská premiérka Ana Brnabićová podpísala v Moskve Dohodu o slobodnom obchode s Euroázijskou ekonomickou úniou, členmi ktorej sú Arménsko, Bielorusko, Kazachstan, Kirgizsko a Rusko. Daná dohoda rozširuje zoznam srbských tovarov, ktoré sa môžu dovážať na územie Euroázijskej ekonomickej únie bez zaplatenia cla. Okrem toho Srbsko malo podpísané dohody o slobodnom obchode s Bieloruskom, Kazachstanom a Ruskom a teraz bude mať aj s Arménskom a Kirgizskom.  

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Do tohto zoznamu sa síce nedostali autá, o ktoré malo záujem Srbsko, ale na druhej strane sa zoznam rozšíril o neobmedzený rozsah syrov, ovocia a rakije a tiež 2 tisíc ton cigariet a 90 tisíc ton koňaku. Po ratifikácii dohody parlamentmi zúčastnených strán /čo sa odohrá v krátkom čase/ daná dohoda vstúpi do platnosti.

Na tlačovej konferencii srbská premiérka Ana Brnabićová podčiarkla, že jej krajina dlhé roky bola v izolácii a trpela kvôli sankciám, ale v súčasnosti sa snaží nadviazať spoluprácu s krajinami, ktoré tiež chcú spolupracovať, ale nie uvaľovať sankcie. Zdôraznila, že daná dohoda je ekonomická, ale nie politická, a preto by v žiadnom prípade nemala ohroziť vstup Srbska do Európskej únie.

Eugen Rusnák

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply