Stane sa “Zomri Official” predvolebným heslom politického subjektu Eset?

· Čas čítania: 4 min.
Foto: BGN

“Eset financuje voľby. A odkiaľ pochádza politický subjekt Eset? Zo Spojených štátov. Tam sú jasné prepojenia a ja mám obavy, že niekto zo Spojených štátov má záujem, veľký záujem, aby tu na Slovensku, za každých okolností boli americké základne a práve preto potrebuje dostať k moci takých ľudí, ako je Kiska a Čaputová,” tvrdí v interviu politik Ľuboš Blaha (viď zdielané video).

Slovensko zažíva politický prevrat. Od roku 2016 sa u nás dejú politické zmeny, ktoré rozhodne nie sú pre zvrchovanú republiku stredoeurópskeho typu štandardné. A prispievajú tomu aj veľké internetové skupiny, ktoré sú nenávistnými politickými hnutiami. Napríklad stránka Zomri Official, ktorá k nenávisti prebúdza obrovskú, takmer dvestotisíc člennú skupinu prevažne mladých ľudí, fičiacich na nenávisti k tradičnej republike a pronárodnej politike. Jej fanúšikom bol napr. aj mladý Emil Hodál, ktorý iba predčasom písal o vraždení roduverných Slovákov, a nenávistne sa prejavil, kvôli ich odlišným názorom.

O tom, že radikálne, ultraľavicové a nesmierne nenávistné politické hnutie Zomri Official je verejne pôsobiaci politický subjekt, zložený z fanúšikov politického pološialenstva svedčí ich aktivita. Tiež fakt, že ľudia, ktorí sa symbolicky hlásia k správcovstvu tejto stránky, sú všetci priateľmi radikálneho, ultraliberála poslanca Igora Matoviča. Kotleba s jeho umierneným radikalizmom, tak už dávno nieje najväčším problémom Slovenska. Tieto skupiny sú totiž politicky zneužívané oligarchiou, na politické prevraty.

Priateľia Igora Matoviča a Ivety Radičovej

Trošku túto ťažkú tému odľahčím a pripomeniem nešťastný výrok budúcej prezidentky Čaputovej, ktorá sa pravdepodobne iba zmýlila, keď v rádiu Expres vyhlásila, že chce mať zo Slovenska krajinu, v ktorej sa nebudú báť ľudia zomierať. V každom prípade, má prezidentka Čaputová k skutočným adminom stránky Zomri, veľmi blízko. Narážam na podporu, ktorú stránka Zomri Čaputovej vo volebnom boji poskytla. Tiež ich spoločné témy, ktoré v spoločnosti, priamo, či nepriamo živia. A tu sa dostávame k podstate veci. Stránka Zomri, robí priamu alebo nepriamu politickú propagandu aj americkým základniam. A prezidentka Čaputová, bezpochyby tiež. A tu niekde sa ten Blahov príbeh odvíja, ako klbko nití…

Nenávisť ako osvedčená taktika politického boja

Keď som v minulosti kritizovala Kotlebu za jeho nenávistné postoje voči rómskemu obyvateľstvu, mala som na mysli hlavne následky – možnosť, že náchylnosť obyvateľstva k nenávisti, šíriacej sa v spoločnosti, niekto politicky zneužije. Stalo sa, lebo, ak kotlebovci vytĺkli politický kapitál zo šírenia nenávisti k Rómom, tak opačná strana politického spektra, neoliberáli, následne zneužila náchylnosť obyvateľstva k nenávistným prejavom a na hejtovaní kotlebovcov, vytĺkla oveľa väčší spoločensko-politický kapitál, ako kotlebovci na Rómoch. Spoločenské pôsobenie kotlebovcov, bolo teda hrubo zneužité neoliberálmi. A nestalo sa to iba na Slovensku. Prípadov zneužitia národného radikalizmu je v Európe viacej. Najpríznačnejší príklad je asi Ukrajina.

Politik Ľuboš Blaha hovorí vo svojom videu aj o tom, že Čaputová, ako politický projekt Esetu vyhrala na základe porušení pravidiel demokratického súboja. Kolosálne predražila svoje voľby. Nakoniec, sudca Harabin to použil, ako jeden z bodov svojej sťažnosti na US SR. A mne nedá sa nespýtať, keďže nenávisť sa nepochybne stala nástrojom politického vytĺkania časti slovenskej spoločnosti, čo sa udeje v prípade, že ÚS SR Harabinovu sťažnosť uzná za opodstatnenú, zruší prez. voľby a Čaputová sa nikdy do paláca nedostane? Aký typ nenávisti, začnú tieto spoločenské skupiny šíriť v spoločnosti potom? Stane sa to ďalším nástrojom plazivého prevratu? Eset, Penta, ako potencionálne možní investori štátneho prevratu, investovali do zvolenia Čaputovej veľa miliónov eur, ktoré jedným súdnym rozhodnutím US SR, môžu “vyletieť hore komínom.”

Firmám so zahraničným napojením, nezostáva nič iné ako investovať ďalej, naliať ďaľšie milióny do parlamentných volieb, udržiavať obyvateľstvo v nenávisti k tradičnej, pro-republikovej politike a pokúsiť sa prevziať moc nad Slovenskom úplne. A hejterská stránka s 200 tisíc členmi, sa určite v predvolebnej kampani postavenej na nenávisti k vlastnej republike hodí.

https://blogerskenoviny.home.blog/2019/04/13/stane-sa-zomri-official-predvolebnym-heslom-politickeho-subjektu-eset/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár