Štát, ktorému vládne farmabiznis

· Čas čítania: 3 min.

Verejný život na Slovensku sa zúžil na jedinú ústrednú doktrínu – vakcináciu.

V politickom, spoločenskom, mediálnom priestore dominujú vakcíny. Ku kampani sa pridávajú aj predstavitelia cirkví a vakcináciu kladú na piedestál nového Boha. Pojmy ako účinná liečba, účinné lieky, či prevencia sa stali zakázanými, konšpiračnými pojmami.

Ako vynucovací faktor slúži mimoriadne nepríjemné, časovo zaťažujúce testovanie, obzvlášť v mimoriadne nepriaznivých zimných poveternostných podmienkach, vyžadované v čoraz kratších intervaloch, ako požiadavka nášho základného fungovania, od ktorého sa môžeme oslobodiť výlučne len vakcínou. Vláda prijíma čoraz tvrdšie opatrenia, aby občanom znepríjemnila život a dotlačila ich do natoľko neznesiteľnej životnej situácie, kedy sa budú sami dožadovať očkovania.

Aj napriek Ústavnému zákonu, ktorý zakazuje verejným činiteľom využiť svoje meno, podobizeň, podpis, obrazovú snímku či záznam hlasu na reklamu, sa prominentnou tvárou masívnej reklamnej kampane farmaceutického priemyslu, stala plastová naprogramovaná bábika na čele štátu, s dramatickým sloganom “Vakcína znamená slobodu”. 

Nie zdravie, ale slobodu. Má to byť vyhrážka? Vyhráža sa doživotnou internáciou?

Na demagogickú reklamnú kampaň farmaceutických korporácií sa prepožičal aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martin Klus. Alebo vicepremiérka Remišová, ktorú vyhlásenie Róberta Fica o dobrovoľnosti očkovania takmer priviedlo ku kolapsu.

Mediálna mašinéria sa preteká v reklamných titulkoch typu „vakcíny vám umožnia cestovať, stretnúť sa s rodinou, ktorú ste dlho nevideli”.

V mediálnom pozadí nechávajú úmyselne zanikať hlas ministra zdravotníctva, alibisticky upozorňujúceho, že vakcíny nás pred Covidom-19 neochránia, aj s vakcínou bude náš život obmedzený rôznymi zdravotnými reštrikciami a náhubkami, nezabráni ani internácii občanov do karantény,  zrejme, aby v pravý čas upozornil, že pre hlupákov, ktorí sa na vakcináciu dali nachytať, sa vôbec nič nezmení. Vakcína totiž nedáva záruky, že britskú, juhoafrickú alebo akúkoľvek novú mutáciu nedostanete, alebo nebudete šíriť a teda v praxi sa na živote vakcinovaných v porovnaní s nevakcinovanými nič nezmení. Pretože po každej dávke vakcíny sa môže vždy záhadne objaviť nová verzia vírusu, ktorá si bude žiadať nové a nové očkovania, prakticky do konca života každého jedinca.

Absentuje tu teda základná odpoveď, oficiálne vysvetlenie kompetentných predstaviteľov, prečo by sa teda mali dať občania vakcinovať?

Ale primárnou otázkou ostáva, prečo sa prepožičala na reklamnú kampaň prezidentka, štátni predstavitelia, lekári a celá mediálna scéna? Prečo sa celé politické, medicínske dianie tak zúfalo koncentruje na jeden jediný cieľ, vydieraním, nasilu, nátlakom, podvodmi donútiť všetkých Slovákov podrobiť sa očkovaniu, ktoré nespĺňa elementárne parametre, reálnu ochranu života a zdravia?

V zásade by sa mal každý jedinec so zdravými prirodzenými reflexami zamyslieť, ak mu chce niekto za každú cenu vnútiť akýkoľvek neznámy, rokmi neoverený produkt.

Priam zúfalé snahy dostať do každého jedného človeka vakcínu, u tých, ktorí ešte nepodľahli mediálnemu vymývaniu mozgov, vyvolávajú oprávnené otázky, o čo tu teda ide?

Autorka Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár