Štefan HARABIN: Vraždenie nie je možné očakávať od Rusa, ktorého duša nie je tak nastavená

Izraelský expremiér Naftali Bennet tvrdí, že ruský prezident Vladimír Putin ho na začiatku špeciálnej operácie na Ukrajine uistil, že nemá v pláne likvidáciu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý sa vtedy ukrýval v bunkri. „Povedal som mu: „Chcem mať jasno, dáte mi slovo, že nezabijete Zelenského?“ Odpovedal: „Nezabijem Zelenského“,“ povedal izraelský expremiér v rozhovore zverejnenom na jeho YouTube kanáli. Keď sa Zelenskyj dozvedel o Putinovom sľube, vrátil sa do svojej kancelárie a natočil tam video. Udalosť okomentoval bývalý dlhoročný sudca, expredseda Najvyššieho súdu SR JUDr. Štefan Harabin.

Harabin: Odpoveď na túto otázku si vyžaduje, okrem iného, minimálne popísať mentalitu, nie ruského, ale napríklad národov anglosaských, germánskych a tureckých. V ich mentalite je nie je cudzím prvkom vyvraždiť aj stovky resp. tisícky ľudí a hneď na to si pritom sadnúť za rokovací stôl s protivníkom na kávu, ako keby sa nič nestalo.

Dušu ruského človeka perfektným a výstižným spôsobom vo svojich dielach analyzoval Dostojevskij. Nesporné je, že takého spisovateľa akým je Dostojevskij, mohol darovať svetu iba mohutný národ majúci v sebe veľkú, dobrú a všezahrňujúcu dušu.

Vraždenie nie je možné očakávať od Rusa, ktorého duša nie je tak nastavená. Jednoducho v duši ruského človeka to nie je reálne a predstaviteľné. Preto považujem v tomto smere vašu otázku za absolútne absurdnú a iracionálnu. Ani v duši prezidenta Putina ako Rusa nie je predispozícia na vraždenie na rozdiel od AngloSasov, Nemcov a Turkov.

Je vylúčené, aby Putin prezident Ruskej federácie, prezident super globálnej veľmoci, diskutoval s bývalým premiérom Izraela cez telefón o vražde akéhokoľvek človeka na planéte Zem, Zelenského nevynímajúc.

Predmetom telefonického rozhovoru s bývalým izraelským premiérom aj keby bola takáto otázka nastolená, Putin, by na ňu nereagoval, resp. neodpovedal. Jedným z cieľov špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine je aj denacifikácia. Z toho je zrejme, že Rusko po jej skončení bude iniciovať trestný tribunál na potrestanie pohlavárov ukronacistického režimu v Kyjeve, vrátane Zelenského, za zločiny proti ľudskosti.

Naftali Bennet, izraelský expremiér, po prehratých parlamentných voľbách sa stal politickou mŕtvolou, bezcennou nulou. Aby úplne neupadol do zabudnutia, tak natočil video so senzačným obsahom, prostredníctvom ktorého chce verejnosť iba upozorniť na svoju fyzickú existenciu.” 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Harabin: Vraždenie nie je možné očakávať od Rusa, ktorého duša nie je tak nastavená; telegra.ph; 06.02.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply