Sterilizačný program v Peru bol hradený z peňazí amerických daňových poplatníkov

Tagged With: , , , Add Comment

V krajinách pod značným americkým vplyvom alebo priamou okupáciou je zvykom pretláčať politické programy, ktoré si skrytá hierarchia a „hýbatelia americkej garnitúry“ nemôžu dovoliť na inej pôde. V Japonsku takto americká okupácia po 2.svetovej vojne ponúkla príležitosť presadiť potraty, ktoré ešte vtedy v Spojených štátoch neboli prijateľné. Holly Couttsová vo svojej štúdii From population control to reproductive rights: constructing abortion and contraception in postwar Japan (2006) píše: „Vláda v Japonsku, spojená s politickou kultúrou, naplnenou socialistickými myšlienkami a tradičnou vernosťou prísnej hierarchii, umožnila zákonodarcom vytvoriť ďalekosiahly program. Rovnaký typ programu by bol v Spojených štátoch alebo Južnej Kórei (v krajine pod silným vplyvom USA) nemožný, pretože by to nezodpovedalo verejnej mienke.“ Japonsko sa tak stalo prvou krajinou s legalizáciou potratov zo sociálno-ekonomických dôvodov a väčšina žien sa do týchto programov hlásila dobrovoľne. Plný súhlas však zrejme zahraničných politikov netrápil, pokiaľ ide o financovanie a podporu opatrení pre kontrolu populácie.
V posledných mesiacoch médiá upozorňujú na zriedkavo spomínaný škandál z čias Alberta Fujimoriho, peruánskeho prezidenta a politika japonského dôvodu. Obnovený záujem o 79-ročného Fujimoriho sa týka jeho kolaborácie pri masovom projekte, ktorý koncom 90. rokov viedol k násilnej sterilizácii viac ako 200 tisíc žien. Podobne ako v iných programoch zameraných na zníženie plodnosti a počtu obyvateľstva bol plán aplikovaný najmä na domorodé ženy s nižším príjmom, zväčša z peruánskych vysočín.
Ako pri množstve vládnych prevratov a nemorálnych krokov na pôde Latinskej Ameriky, aj tu nájdeme washingtonský rukopis. National Catholic Register na konci októbra oznámil, že Americká agentúra pre medzinárodný rozvoj (USAID) – popredná organizácia pre zahraničnú „pomoc“ – v období sterilizácie v podstate prevzala kontrolu nad peruánskym zdravotníctvom: „Znepokojivým aspektom celej peruánskej kampane je angažovanosť vlády USA. Konkrétnymi agentúrami, ktoré sa podieľali na sterilizácii v Peru, bola Americká agentúra pre medzinárodný rozvoj (USAID), Populačný fond Spojených národov (UNFPA) a japonská nezisková organizáci a Nippon. Je známe, že UNFPA darovala na kampaň nútenej sterilizácie 10 miliónov dolárov… Dôležitý dokument publikovala Elizabeth Liaginová s názvom USAID and Involuntary Sterilization in Peru, v ktorom analyzuje akcie uskutočnené v rokoch 1995-1997. Podľa nej interné archívy USAID ukazujú, že Spojené štáty v roku 1993 prakticky prevzali kontrolu nad zdravotným systémom v Peru… Bilaterálna dohoda, ktorou sa USA dostali do výhodnej pozície, sa nazývala Project 2000 a bola podpísaná peruánskymi a americkými autoritami v septembri 1993 so sedemročnou účinnosťou. Z preskúmania dokumentu vyplýva, že kancelária USAID v Lime, mala kontrolu nad peruánskym zdravotníctvom v akejkoľvek forme, pred aj počas rokov, kedy došlo k jeho zneužitiu.“
Kozmopolitní plánovači sveta už dlho šíria ideu, že svet je preplnený a „tento problém musí byť vyriešený.“ Cieľom je vytvoriť zmiešanú, bezduchú a nie príliš inteligentnú masu, ktorá bude pre týchto plánovačov s dostatočným počtom a schopnosťami plniť obslužné úlohy. Pracovníci USAID cítili príležitosť „cvičného testu“ s peruánskym režimom, ktorý sám považoval andských indiánov za „problematických“ a ideálnych pre realizáciu eugenického programu. Nie je náhoda, že tieto testy boli zamerané na etnické a sociálno-ekonomické skupiny, ktorým chýbajú ekonomické a právne prostriedky na svoju ochranu.
Podobné programy na pôde USA by čelili rozsiahlemu vzdoru a nútené lekárske postupy sú nepopulárne ako vidíme aj dnes v prebiehajúcej opozícii voči povinnému očkovaniu. Preto sa taktika volí inak. Myšlienky o rizikách neočkovania, zároveň o preľudnení, pohodlných potratoch a antikoncepcii, single štýle, sexuálnej neviazanosti a preferovaní karierizmu sa vkladajú do myslí skrze kultúru, film, celebrity, mediálnych odborníkov, univerzitných neomarxistov a ideológie „progresívnych“ politických strán, ako dokumentuje Angela Franksová v diele Margaret Sanger’s Eugenic Legacy: The Control of Female Fertility (2005).
Konečným výsledkom teda bolo zistenie amerických daňových poplatníkov, že platili za kroky svojej vlády, ktoré by nikdy nechceli implementovať vo vlastných komunitách. Nejedná sa však o programy viditeľnej americkej vlády, ale o dávny a dôsledný plán nadnárodnej vrchnosti, ktorá program dotuje a povzbudzuje svojim nadnárodným vplyvom ako úpravu demografických dát podľa svojich predstáv. Do tohto programu pozoruhodne zapadá aj riadená migrácia do Európy, ktorá má za cieľ eliminovať homogénnosť európskych národov.
Pramene:
[1] Why Don’t We Talk About Peru’s Forced Sterilizations?; autor: Jacquelyn Kovarik; The New Republic, 8.10.2018
[2] From population control to reproductive rights : constructing abortion and contraception in postwar Japan; autorka: Holly Kristin Coutts; The Faculty of Graduate Studies – Asia Pacific Policy Studies, The University of British Columbia, 04/2006
[3] Fujimori Re-Imprisonment and Peru’s Forgotten Forced-Sterilization Program; autorka: Sabrina Arena Ferrisi; National Catholic Register, 23.10.2018
[4] Margaret Sanger vs. Ludwig von Mises on the Poor; autor: Stephen Carson; Mises Institute, 15.10.2006
[5] Fujimori Begs Not to Be Put Back in Prison; autor: Ken Schwartz; VOA News, 4.10.2018
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Richard Strážan
(*1969, Bratislava) Geopolitický a spoločenský analytik dlhodobo pôsobiaci, bádajúci a študujúci vo viacerých mestách Európy a Ázie; konfrontuje korene, poznatky a vplyvy historických, filozofických a kultúrnych vied, smerov a náboženstiev na spoločnosť a jej pohyb v priebehu storočí...

Pridaj komentár

  & Časopis