Stovky motoristov „vytrúbili“ Matovičovu vládu, odpor narastá

· Čas čítania: 1 min.
Foto: internet

Včera, na prvého mája, sa uskutočnila netradična protivládna demonštrácia. V bratislavských uliciach trúbili stovky osobných áut, ktoré sa v organizovaných kolónach presúvali od Zlatých Pieskov smerom do centra.

„Zobuďte sa Slováci!” či „Odvolať Matoviča!“ bolo počuť výkriky z automobilov. Všetky autá trúbili, viaceré mali zapnuté smerové svetlá a na mnohých boli vyvesené slovenské štátne vlajky.

Na niektorých vozidlách boli vylepené aj letáky proti zavádzaniu zdraviu škodlivej mobilnej siete 5G na Slovensku či neprimeraným karanténnym opatreniam Matovičovej vlády. Na letákoch boli heslá ako “Slovensko si nedáme! alebo “Stop štátnej karanténe! Protestujúci sa napokon objavili aj pred budovou Národnej rady SR.

Na sociálnej sieti sa objavil plagát, v ktorom boli vymenované dôvody protestu: porušovanie občianskych a ústavných práv, porušovanie slobody slova, nespokojnosť s vládou a nedôvera k jej činnosti ohľadne postoja k pendlerom, domovom sociálnych služieb, riadeniu štátnej karantény, sieťam 5G a nedôvera vočiš postoju prezidentky k činnosti vlády. Na plagáte bola aj výzva na demisiu vlády a predčasné voľby.

Zdroje: Bratislavské noviny, Napalate.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár