Štúr ako Hitler

· Čas čítania: 2 min.
Foto: titulka N

Ultraprotislovenské sily v Denníku N, ktorý sa od začiatku zmieta vo fatálnom nezáujme kompenzovanom fiancovaním zvonku, si na víkendovú titulku vybrali Ľudovíta Štúra vyobrazeného s hitlerovskými fúzmi. Táto provokácia a hanobenie nášho národa je po týždenníku .týždeň ďalším dôkazom o (zatiaľ) beztrestnej a ukážkovej antislovenskej činnosti. V článku s Miroslavom Szabóm sa dozvedáme, kto čomu nerozumie, a ako to ten či onen myslel. Sme opäť v dobe, keď tu máme vykladačov myšlienok usilujúcich podobne ako inkvizítor Torquemada o zničenie každého iného názoru a hlasu, ako presadzuje neoliberálna doktrína. Posudok tohto súdneho „znalca“ spolu s posudkom Jany Plichtovej prispel k privodeniu trestného stíhania a vpádu ozbrojeného komanda NAKA do domu Rostasa pred vystrašenými deťmi. Szabó v článku denníka N okrem iného na otázku, či sú uvedené citáty autentické, uvádza, že áno. Úplne absurdne tvrdí, že sú však vytrhnuté z historického kontextu, pretože výrok Mateja Bela je vedľa výroku „skutočného antisemitu Vajanského“, ktorý žil o 150 rokov neskôr. A o ňom Szabó tvrdí, že bol rusofil a pansláv.

Szabó sa v každej jednej odpovedi zapletá do kakofonických myšlienkových konštruktov a floskúl, ktoré iba podčiarkujú, aké nezmyseľné, ale aj zlomyseľné, sú úmysly novodobých vykladačov pravdy. Redaktor sa snaží vzbudiť dojem o bludoch a konšpiračných teóriach – píše, že Vajanský hovorí o židovskom ovládaní médií, čo prirovnáva k súčasným názorom na facebooku. Ibaže Szabó odpovedá: vo veľkých mestách ako Budapešť či Viedeň boli viaceré noviny vedené židmi. Vysvetľuje to tým, že boli, na rozdiel od množstva kresťanských analfabetov, vzdelaní.

Článok spolu s nedávnou obhajobou Plichtovej denníkom N je politickou objednávkou, ktorá má v spoločnosti vyvolať potrebu trestať ľudí za iné názory, alebo za citovanie národných dejateľov. Redaktor Šnídl čitateľom zámerne podsúva lož: Rostas protižidovské výroky viacerých slovenských dejateľov dopĺňa o vlastné konštrukcie, že židia (!) sú podnes prekážkou rozkvetu Slovanov. Nič také sa však v článku nespomína, preto si musia byť redaktor Šnídl, Szabó, Plichtová a ďalší vedomí svojej trestnoprávnej zodpovednosti za krivé obvinenenia v pripravovanom politickom procese. Toto je dnes ich nočnou morou a aj preto sa prípadom vyšetrovateľ stále nezaoberá.

Vráťme sa však na začiatok: ako môžeme hovoriť o práve a jeho vymožiteľnosti, keď je na jednej strane stíhaný autor za hanobenie národa a rasy za citovanie dejateľov z voľne dostupnej literatúry z ponuky kníhkupectva Martinus, a na druhej strane sa môže Štúr vyobrazovať ako gardista či Hitler?

Celý článok Klin židov medzi Slovanmi tu: https://gloria.tv/photo/wefYm1ks4yPs4CLSravYS2KzJ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár