Súd prepustil Daňa a Vaského z väzby, nariadil im cenzúru

Foto: Youtube

Ešte pred Vianocami NAKA zadržala novinárov Martina Daňa a Rudolfa Vaského. Na slobodu boli prepustení až po viac ako mesiaci. Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave. Obvineným však nariadil probačný dohľad a zároveň im zakázal podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych diel a zverejňovať ich. Dvojici uložil “zákaz uverejňovať prostredníctvom webu, televízie, prípadne akéhokoľvek iného komunikačného prostriedku, príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovo-zvukových diel, ktoré sú výsledkom vlastnej tvorby obvinených, ako aj zdržať sa osobných prejavov adresovaných verejnosti”. Okrem toho im súd zakázal tvorbu takýchto záznamov vo verejne dostupných objektoch a na verejných priestranstvách. Rovnako nesmú vedome participovať na tvorbe takýchto diel vytvorených inými subjektmi.

Martina Daňa, ktorý sa do povedomia verejnosti zapísal aj v nedávnych prezidentských voľbách ako jeden z kandidátov, aktuálne stíhajú pre viacero aktivít. Okrem ekonomickej činnosti sa v súvislosti s jeho osobou vyťahujú aj staré neaktuálne kauzy a zosypala sa na neho spŕška obvinení od osôb vystupujúcich v jeho satiricky ladených videách. Zadržaný bol spolu s Vaským, spolutvorcom internetovej relácie Takže tak! Dôvodom väzby malo byť vyhrážanie sa fyzickým násilím, ktoré však neodznelo vážne, ale v rámci satirickej relácie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply