Súd rozhodol, že do súťaže o Miss Spojených štátov amerických sa nemôžu zapojiť muži, ktorí tvrdia, že sú ženy

Foto: Miss USA 2018, (Matt Sullivan / Getty Images)

Súťaž Miss Spojených štátov amerických môže zo súťaže legálne vyradiť mužov, ktorí o sebe tvrdia, že sú ženy, rozhodol federálny odvolací súd.

Požiadavka súťaže krásy na „rodenú ženu“ vyjadruje určité posolstvo a prvý dodatok americkej ústavy dáva súťaži krásy možnosť toto posolstvo vyjadriť a toto pravidlo presadzovať,napísal v rozhodnutí z 2. novembra federálny sudca Lawrence VanDyke (menovaný Trumpom).

„Prinútiť súťaž krásy, aby umožnila Greenovi / Greenovej účasť, by zásadne zmenilo posolstvo súťaže, čo by bolo v priamom rozpore s prvým dodatkom,“ napísal VanDyke sudca odvolacieho súdu deviateho obvodu.

Rozsudok bol vydaný v neprospech Anite Noelle Green, biologickému mužovi, ktorý sa identifikuje ako transsexuál a ktorý v roku 2019 zažaloval Miss Spojených štátov amerických s tvrdením, že súťaž porušila oregonský zákon Oregon Public Accommodations Act tým, že odmietla jej (jeho) žiadosť o účasť v súťaži.

Odvolací súd potvrdil rozhodnutie z roku 2021 vynesené federálnym sudcom Michaelom Mosmanom (menovaný Georgom W. Bushom).

K VanDykeovi sa v sudcovskom paneli pripojil sudca Carlos Bea, menovaný Georgom W. Bushom. Naopak, sudkyňa Susan Graberová, menovaná Clintonom, vyjadrila nesúhlas. Graberová uviedla, že nie je jasné, či sa oregonský zákon na prehliadku vzťahuje.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: 1. theepochtimes.com/beauty-pageants-rejection-of-transgender-women-is-legal-appeals-court-rules_4840181.html
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply