Sulík by chcel nižšie mzdy pre ľudí v chudobných okresoch

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Youtube

V rozhovore s Braňom Závodským na Rádiu Expres Richard Sulík tvrdil, že tento rok bude nutné kvôli koronakríze zmraziť minimálne mzdy. Podľa platných pravidiel by minimálna mzda mala predstavovať 60 percent priemernej mzdy a tento rok by mala stúpnuť na 660 eur. Sulík to označil za nereálne. „Ja plne chápem tých ľudí, ktorí robia za nízky plat, že to chcú, že by ich to potešilo, že by im to dobre padlo, to je úplne pochopiteľné, len na druhej strane musíme si povedať, že ten, kto to bude platiť, je zamestnávateľ a nie štát. Naopak, štát sa na tom ešte priživí, lebo zkásne toho zamestnávateľa o odvody a dane,“ povedal a použil klasický pravičiarsky argument, že ak si zamestnávatelia nebudú môcť tieto mzdy dovoliť, budú prepúšťať.

Ako alternatívne riešenie vzápätí ponúkol, že by minimálna mzda bola viazaná nie na celoštátnu, ale okresnú priemernú mzdu. Predstavovala by teda 60 percent priemernej mzdy v danom okrese. V chudobných okresoch by tak ľudia zarobili menej. V komentároch pod záznamom rozhovoru na Youtube sa objavili hneď dva protinávrhy: 1. Čo keby štát v chudobných okresoch pýtal z nízkych miezd nižšie odvody? 2. Čo takto zrušiť štátne financovanie politických strán? K nim by sa dalo napríklad pridať: Skutočne začať riešiť korupciu a daňové úniky, alebo: Minimálnu mzdu nezdaňovať a viac zdaňovať majetných.

Sulíkovo „sociálne cítenie“ sa však nezaprie, tak ako v prípade svojho slávneho odvodového bonusu,opäť navrhuje riešenie na úkor tých najchudobnejších.

Zdroj: Braňo Závodský Naživo

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár