SÚVISÍ VRAŽDA KUCIAKA SO SAMITOM NATO?

Foto: Archív

Včera sa v Bruseli konal samit NATO a Junker sa zase spil pod obraz Boží. Tentoraz tak, že nevládal stáť na nohách.

Junkera následne takmer v nevládnom stave vystavili kamerám novinárov z celého sveta, čo okamžite odvrátilo pozornosť od toho, čo sa na samite v skutočnosti odohralo. A celý európsky maimstream o tom píše, akoby jeden opijáš politika, bola udalosť roka. Prekvapilo ma to, pretože na samite v Bruseli sa odohrali veci, ktoré by rozhodne jeden alkoholik zatieniť nemal. Ale o tých sa z hlavno-prúdových médii (ani slovenských), nedozviete ani čiarku, pretože o nich nikto, ako o veľmi závažnej téme nepíše.

Prezident Kiska je odborníkmi na politiku, považovaný za zbrojárskeho lobistu a vie to celá verejnosť.

Kiska na samite víťazne vyhlásil, že dosiahol na Slovensku „pokrok“ a zhodu vo vláde, že časom (do roku 2024) budeme do zbrojenia dávať 2% HDP, čo je približne dvojnásobok financii, ktoré sme dávali doteraz. V realite to znamená, že služby aliancie NATO pre Európu zdraželi o dvojnásobok a slovenská vláda po hlasovaní v parlamente s tým z nejakých dôvodov súhlasí.

Takáto informácia stojí za povšimnutie, lebo ak zvážim, že aj najväčší odporcovia NATO, ako je napr. poslanec za Smer Ľuboš Blaha, iba mimochodom Kiskov veľký odporca a kritik, dokázal predčasom zahlasovať za Kiskovo hlavné poslanie – americkú zbrojársku lobby, dáva mi to zmyselnú odpoveď na komplikovanú otázku, prečo Kiska nekandiduje znovu za prezidenta. Nebýva totiž častým javom, že neokon v prezidentskom kresle, so šancou stať sa prezidentom znova, by sa dobrovoľne takejto šance vzdal. Niečo za tým rozhodne je a nebolo by v politike neobvyklé, keby to bol politický obchod, v tomto prípade prezidenta s vládou, kedže o tom, koľko dáme na zbrojenie, rozhoduje u nás vláda so svojou prevahou v parlamente, a tá by sa Andreja Kisku bezpochyby rada zbavila, čo je tiež, verejne známe. Tiež fakt, že vláda odsúhlasila nákup (prevažne) americkej výzbroje za 1,6 miliardy eur iba deň predtým, ako sa sumit NATO v Bruseli začal, tiež nie je náhoda. Ono totiž už diania v spoločnosti, ktoré sa zdajú byť náhodné, obvykle náhodou nebývajú. A v politike už vôbec nie.

Možno to objektívna realita je a možno sa iba mýlim, pretože dokázať to samozrejme neviem. Ale veľa vecí by to vysvetľovalo, pretože navýšenie rozpočtu, za ktoré hlasoval aj najväčší odporca NATO a „pronárodný“ poslanec Blaha, ako ho často, ale nesprávne ľudia nazývajú, sa udialo ešte v máji 2017. Pronárodný poslanec by totiž zdraženie služieb NATO o 100%, nikdy bez širšej diskusie verejnosti neschválil.

Pokiaľ sa ale vo svojej teórii nemýlim, tak všetky udalosti s pokusom o štátny prevrat na Slovensku by mohli byť hlavne o tom, že Kiska, aby za každú cenu splnil svoju proamerickú zbrojársku misiu, dal výmenou za navýšenie rozpočtu na zbrojenie smeráckej vláde sľub – že viac kandidovať nebude, ktorý ale neskôr, zase, až tak ochotný dodržať nebol. S ohlásením na verejnosti, že kandidovať viac nebude, totiž otáľal viac ako rok, po hlasovaní o schválení navýšenia rozpočtu na zbrojenie. A vláda sa s nákupom stíhačiek tiež extra neponáhľaľa, čo by medzi stranami takejto dohody (prezident a vláda), celkom logicky mohlo vyvolať napätie.

Myslím si to aj preto, že napádanie Kisku smerákmi za všetko možné, napr. od záujmu vyšetrovať jeho ekonomické kauzy, až po ovracané lietadlo, sa začalo až neskôr, po hlasovaní o navýšení rozpočtu na zbrojenie. A vášnivý boj Kisku so smerákmi by to vysvetľovaľ tiež, pretože v politických dohodách, kde ide o veľa prachov a kde vplyvné strany sa chcú dobehnúť navzájom, potom nastáva krutý, politický boj. Stalo sa to predsa v politike už nespočetne mnohokrát. A presne krutým bojom sa dá nazvať následné handrkovanie sa Kisku so smerákmi, ktoré sa skončilo až pokusom o štátnym prevrat, kde Smer takmer padol. Má to minimálne vážnu logiku, pretože nech by to bol ktokoľvek, kto Kisku v aktivitách štátneho prevratu „zastrešil,“ musela to byť nesmierne vplyvná skupina, pretože trúfnuť si na štátny prevrat si nedovolí ani prezident, pokiaľ nemá za chrbtom niekoho nesmierne vplyvného, obvykle zo zahraničia. Napríklad zo Spojených štátov, kde peniaze na zbrojenie zo Slovenska končia. Nakoniec, nestalo by sa to v histórii po prvýkrát. Udialo sa to predsa v minulosti po svete už mnohokrát. Hlavne v guberniách a diktatúrskych režimoch.

Nech to ale bol ktokoľvek, USA by z tejto slovenskej vojny vyšli ako víťaz, pretože USA sú v tomto obchode koncovým príjemcom peňazí. Nakupuje sa totiž hlavne americká výzbroj.

Amerického prezidenta lokálne žabomyšie vojny nejakého Kisku a Fica rozhodne nezaujímajú. Americký zbrojársky lobizmus totiž funguje tak, že lobisti musia svoje úlohy splniť, a to aj vtedy, keď by mal zomrieť novinár – ako spúšťač prevratu, aby vláda, ktorá po odsúhlasení zvýšenia výdavkov na zbrojenie, nákup bojovej techniky, kvôli nezhodám s prezidentom (hlavným zbrojárskym lobistom blokovala, svoje správanie prehodnotila a nákup uskutočnila.

Ujasnime si jednu zásadnú vec. Peniaze -2 % z HDP, ktoré postupne, až do roku 2024, mali jednotlivé európske krajiny cez zvýšené výdavky na zbrojenie platiť, už dnes predstavujú približne 137 milíárd eur ročne. Nie sú to teda „žiadne drobné,“ ale obrovské prostriedky. A majoritné percento z toho končí v Spojených štátoch. Ale to nie je ani zďaleka všetko, pretože Trump na samite v Bruseli prišiel s novou „ponukou obrany.“ Vyhlásil, že zvýšenie výdavkov na zbrojenie chce okamžite a do budúcnosti požaduje zvýšenie ročného rozpočtu na zbrojenie na 4% HDP. A to priatelia, už nie je žiadna sranda, pretože to je taká ročná suma, za ktorú by si jednotlivé krajiny EÚ postavili vlastné armády, bez akýchkoľvek problémov. Iba na Slovensku by sa jednalo približne o sumu 3,5 miliardy eur ročne, a za celú úniu hovoríme o sume približne 234 miliárd ročne.

Toto priatelia, teda rozhodne „zlá obchodná ponuka od Trumpa“ nie je, ako o tom píše európsky mainstream. To je čisté, vojenské výpalnícto, ktoré, keď nebudeme rešpektovať, tak sa môže stať, že v európskych krajinách budú zomierať ďalší novinári a diať sa ďalšie pokusy o prevraty. A poďakovať sa za to budeme môcť hlavne zbrojárskym lobistom, obvykle z radov politikov.

Američania sa teda snažia dobehnúť v EÚ všetkých, vrátane svojich zbrojárskych lobistov, čo Kiska nepriamo v svojom interview pre novinárov aj potvrdil, keď povedal, že takéto zvyšovanie na zbrojenie by malo široký spoločenský dopad, a vlády, ktoré by ho zaviedli, by pravdepodobne na čele štátov skončili, a krajiny by začali riadiť extrémni radikáli. Je smutné, že to pochopil až teraz, keď v úrade prakticky končí. A keď si spomeniem, že Kiska už má vybratého svojho proamerického následovníka – Mistríka, tak mi z toho nabieha husia koža.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Presne tak ako sa to už odohralo viac krát v minulosti. Lídrovi ktorý vedie hnutie a zlepšuje ekonomiku štátu je nacionalista vie manipulovať populáciu, ako to bolo s nemeckom a ich vodcom adolfom H. Okolitý politicky vodcovia ho obdivovali, industria mala obchodné aféry a tak viac menej podporovali jeho vzostup ku mocenskej chtivosti vládnuť celému svetu. To iste sa deje aj dnes a SK politici sú v tom až po uši, nákup nejde z ich vrecka EU im predsa pozícia a slovensky ľud to mozno splatí. Na služby občanom nie sú financie, dôchodcovia si to odnesú pôjdu neskor do dôchodku a v budúcnosti aj to sa zruší lebo budú chýbať financie. Zatiaľ čo zbrane zakúpené budú využite na ochranu celosvetového mieru, ale to sme už počúvali aj za komunistov,,,

Pridaj komentár