Švédsko verejne a úplne otvorene falšovalo voľby, Európa mlčí

Foto: Shutterstock

Známy český bloger Andrej Ruščák na svojom profile na sociálnej sieti zverejnil šokujúce poznatky o švédskych voľbách. Podľa neho by mali byť vyhlásené za neplatné.

Maďarsko bolo označené za zvrhlú krajinu. Za krajinu, kde vraj voľby boli slobodné, ale vraj neboli spravodlivé. Zrejme preto, že nevyhral „správny“ kandidát a Maďarsko nie je ochotné zlikvidovať svoju kultúru.

Na druhej strane, voľby, ktoré sa konali vo Švédsku boli otvorene manipulované. Avšak na pôde Európskeho parlamentu sa nikto neozval. Zrejme preto, že Švédsko si plní úlohu pri „výmene obyvateľstva“, drasticky sa islamizuje a vo voľbách aj zásluhou „správneho prístupu“ pri organizácii volieb nevyhrala strana, ktorú miestni „demokrati“ označili za nevhodnú.

Andrej Ruščák na svojom Facebookovom profile uvádza:

Keby boli švédske voľby v Česku, boli by dávno neplatné. Medzinárodní pozorovatelia vytýkajú najmä tri veci:

Hlasovacie lístky rôznych strán majú navrchu farebne a veľmi viditeľne vyvedená logá kandidujúcich strán a nie sú v jednej obálke, ale roztriedené v stojane vo volebnej miestnosti. Každý teda môže ľahko vidieť, s akým lístkom ide volič za plentu.

Za plentu chodia rodiny pohromade.

Obálky hlasovania sa otvárajú príliš skoro.

Vzhľadom k tomu, aká je švédska spoločnosť konformistická, považujem to za škandalózne. Je to z toho dôvodu, že veľa ľudí sa môže báť hlasovať podľa svojho svedomia a skôr budú hlasovať podľa toho, čo povedia ľudia. Najmä v malých okrskoch sa tak ľahko môže medzi ľuďmi rozšíriť informácie o tom, kto koho volil.

To je neprípustné, a tie voľby sú podľa mňa celkom fraška, keď k tomuto – systémovo – dochádza.

Ku svojmu komentáru priložil článok z verejnoprávnej televízie SVT, kde tieto, ale aj mnohé ďalšie nedostatky konštatovali medzinárodní pozorovatelia.

Ruščák pritom nebol jediný, kto poukazoval na manipulácie volieb.

Portál denných správ Samhälls nytt, ktorý je nálepkovaný ako nacionalistický a ultrapravicový, priniesol výpoveď medzinárodného pozorovateľa z Dánska.

Dánsky politik Michael Aastrup Jensen, ktorý sa volieb vo Švédsku zúčastnil ako pozorovateľ, ich priebeh silne kritizuje. Túto otázku chce nastoliť na najbližšom zasadnutí Rady Európy.

Podľa neho ešte nikdy nevidel také nedemokratické voľby ako vo Švédsku. A že to berie do Rady Európy.

Michael Aastrup je hovorca pre zahraničné otázky strany konzervatívnej liberálnej stredovo orientovanej strany. Ako pozorovateľ sa zúčastnil aj volieb v Rusku a niekoľkých ďalších európskych krajín.

Hovorí, že videl volebné lístky voľne ležať vo volebných miestnostiach a že „stranícki aktivisti“ stáli vonku a pokúšali sa vnútiť svoje hlasovacie lístky voličom.

Vo videách na sociálnej sieti sa vyjadruje sám za seba, že osobne sledoval voľby on-line a bolo viac ako zreteľné, kto stojí za hlasmi pre strany naľavo od politického spektra. V hlasovacom obvode Rinkeby v Štokholme, „imigrantskej oáze“, kam ani polícia zbytočne nechodí, dostali sociálni demokrati 77% a komunisti 17%. Takže, odtiaľ sú tie hlasy.

Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/svedsko-verejne-a-uplne-otvorene-falsovalo-volby-europa-na-rozdiel-od-madarska-mlci/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár