Švédsky „sociálny demokrat“ vyhlásil, že islamské právo je viac ako švédske

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Stranícky kandidát, ktorý sa uchádzal o miesto v zastupiteľstve mesta Karlshamm, povedal nahlas to, čo si jeho kolegovia z vládnucej strany pravdepodobne myslia, z čoho podpory majú kariérny prospech a krokmi presadzujú na úkor domáceho švédskeho obyvateľstva. Reč je o téme, ktorú Sociálno-demokratická strana nazýva „zodpovedná prisťahovalecká politika“.

(Náš člen) povedal, že islamské pravidlá sú dôležitejšie ako švédske,“ okomentoval vyhlásenia jeho bývalý nadriadený, Per-Ola Matsson, keďže kandidáta po vystúpení na švédskom vysielači SVT zo strany vylúčili. V programe bola vtedy nastolená téma dánskeho zákazu pre doplnky oblečenia, ktoré zahaľujú celú tvár. Kandidát bol podľa strany príliš otvorený a takéto vyjadrenia islamizátori Európy pre istotu, aby neboli odhalené ich karty, nenosia. Radšej sa skrývajú za frázy o „zodpovednej imigrácii“, ktorú vo finálnej fáze najviac pociťujú švédske ženy a susedia prisťahovaleckých no-go zón.

Kandidát sa takisto vyjadril k téme štátnej starostlivosti o deti, čo podľa Matssona „nie je v súlade so sociálno-demokratickými hodnotami rodovej rovnosti“ a dodal: „To nemôžeme prijať.“ Takto vyzerá sociálno-demokratická, čiže socialistická politika v praxi.

Pramene:
[1] S-politiker struken – sa att islam går före svenska regler; Sverigesradio, 7.9.2018
[2] Denmark’s Ban on Muslim Face Veil Is Met With Protest; autori: Martin Selsoe Sorensen & Megan Specia; The New York Times, 1.8.2018
[3] Sweden: Social Democrat Candidate Claims Islamic Law More Important than Swedish Law; Breitbart London, 8.9.2018
[4] Europe: Making Islam Great Again; autor: Judith Bergman; Gatestone Institute, 3.2.2018

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár