Svet stojí na rozhraní

Päť hodín stačí na zničenie ľudskej civilizácie. A tá je na rozhraní. Napätie v Európe kulminuje. Politici niektorých krajín prilievajú olej do ohňa, v úslužnosti atlantickému predátorovi priam súperia slovenskí politici s českými. Najnovšie zaperlila vláda českého premiéra Babiša. Po rokoch vytiahol z klobúka obvinenie dvoch ruských občanov z kauzy takmer zabudnutého výbuchu muničného skladu vo Vrběticích z roku 2014.

Podľa pravdepodobnejšieho vysvetlenia boli muničné sklady rozkradnuté a následne vyhodené do vzduchu, aby bola zahladená krádež.

Na veci nemení, že Babiš, ktorému sa na hlave topí maslo z vlastných káuz, aby ulahodil, možno iba musel, vytiahnúť ako žabu z klobúka, obvinenie Ruska zo sabotáže. Vyhostením 18 ruských diplomatov oficiálne potvrdil nepriateľský vzťah k Rusku a urobil krok k možnému rozviazaniu diplomatických vzťahov s Moskvou. Následne sa Babiš zľakol vlastných vyjadrení a pustil do sveta informáciu: “Výbuch muničných skladov vo Vrběticiach nebol aktom štátneho terorizmu, išlo o útok na tovar bulharského podnikateľa.”

Provokatívne gesto, podnecujúce  k spätnej reakcii ruskej strany, ktoré vyhrotí súčasnú napätú situáciu o to viac, že obvinenie bolo okamžite medializované a núti členské krajiny EÚ zaujať oficiálny postoj. A je málo pravdepodobné, že voči takto hodenej rukavici si európski politici dovolia protestovať proti obvineniu. Obzvlášť, keď okamžite po medializácii americký vládny predvoj na Slovensku, Čaputová, tzv. premiér a hlásna trúba Matoviča, Heger s úslužne ulízaným zástupcom zahraničných amerických záujmov na Slovensku, Korčokom na povel spustili dramatickú scénu proti činnosti ruských tajných služieb. Keby v hre nebol svetový jadrový konflikt, ich dramatické predvedenie by bolo možné nazvať smiešnou fraškou, ktorej neverí nielen väčšina národa, ale ani samotní aktéri na čele s Čaputovou. Symbolickým pozvaním  Bidena, ktorému reálne pre vysoký stupeň senility nedovolia verejné diskusie na Slovensku, podčiarkla protiruský postoj. S vedomím, že žiaden americký prezident do bezvýznamnej do podrobenej dŕžavy, od návštevy Busha, ktorý si prišiel v r. 2004 prezrieť novú kolóniu, nikdy nepríde.

Aj keď Čaputovej a už vôbec nie Hegerovi nenadelila príroda veľa inteligencie, aj v prípade Korčoka ide skôr len o dokonale vycvičeného jedinca bez vlastného samostatného myslenia, pud sebazáchovy býva spravidla výbavou každého živého tvora.

Je teda otázkou, do akej miery si tieto persóny uvedomujú, na akom tenkom ľade tancujú, keď svojimi aktivitami kulminujú vojenské napätie. Ich transatlantický boss pravdepodobne zmietol ich možné obavy zo skutočného ruského protiútoku. Alebo plný mešec prehlušil všetky možné obavy.

Americká duchovne prázdna spoločnosť, ktorú zaujíma len pomyselný štrngot bezcenných dolárov a hľadanie vlastného pohlavia, či pomyselné rasové zápasy, nedokáže pochopiť hrdú ruskú mentalitu, kedy ruskí občania uprednostnia vlastnú smrť, ale aj celého sveta, pred pokorením a poddaním sa agresorskej západnej agresii.

Je čas, aby si uvedomili, že trpezlivosť Ruskej federácie, ktorá v záujme zachovania mieru doposiaľ ustupovala, má svoje hranice. A tie sa práve prekračujú.

A možno by si mali dôkladne premyslieť, či im stojí počítanie dolárov za to, aby ich deti a rodiny živorili v bunkroch, bez toho, aby ešte niekedy videli modrú oblohu a dýchali čerstvý vzduch.

Pretože prisluhovať k podrobeniu ľudstva pre potreby anglo-amerického kapitálu, je diametrálne odlišné od zničenia života na zemi.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply