Svetové ekonomické fórum sa teší: Mestá sú tiché, vzduch čistý a podniky kolabujú

· Čas čítania: 2 min.
Foto: leftvoice.org

Svetové ekonomické fórum (WEF) čelilo lavíne kritiky na sieťach, keď chválilo lockdown a tešilo sa z ticha miest po celom svete. Organizácia video radšej odstránila.

V záberoch sa uvádza, že ľudia menej využívajú hromadnú dopravu a továrne sa zatvárajú, čím klesol mestský hluk a znečistenie ovzdušia. Masový nárast chudoby, najmä miznutie strednej triedy, ako nevyhnutný následok WEF nespomína. Naopak by sa mohlo zdať, že je s ich „návrhmi“ žiadaným stavom. Ľahšie sa totiž vládne populácii s dvoma pólmi: páni a otroci, bez „otravnej“ strednej triedy s istou ekonomickou a sociálnou autonómiou.

https://twitter.com/MartinDaubney/status/1365673851179401220

WEF je hlavný orgán presadzujúci ideu tzv. Veľkého resetu ekonomického poriadku. Za posledný status, kde podprahovo tvrdí, že je takto svetu lepšie, bol však všeobecne zosmiešnený. Jeden z kritikov je bývalý britský europoslanec Martin Daubney, ktorý na video upozornil ako prvý. Po odstránení ho znovu nahral a vystavil ďalšej vlne kritiky.

Daubney povedal: „Som rád, že to zverejnili a ukázali akí bezcitní sebci sú. Vnímajú ľudstvo ako pliagu, ktorú treba ovládať a väzniť. Je tu ale jeden problém. Rozumná verejnosť nebude hrať s nimi hru na nezmysel typu Veľký reset… Všetky veci chce (WEF) vypnúť: práca, cestovanie, kapitalizmus. Skrytí v slonovinovej veži zaobchádzajú s ľuďmi s absolútnym opovrhnutím. Pripravujú hroznú budúcnosť, ktorej sa rozumná bytosť nechce zúčastniť“.

Po vymazaní videa sa WEF pokúsilo predstierať krok späť s vetou, že „lockdown mestá nezlepšuje“. Daubney k reakcii odvetil, že je to „dôkaz ako veľmi sú (ľudia z tejto organizácie) odtrhnutí od reality a nechápu všedné dni širokej verejnosti, ktorá chce pracovať, prosperovať a tešiť sa zo života… Ešte včera nám hovorili, aby sme si pripravili COVID preukazy na cestovanie, keď opustíme bunkre. Dnes nám hovoria, že znečisťujeme prostredie“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) This is the tweet [email protected], saying “lockdowns are quietly improving cities”Lockdowns have destroyed cities, lives & economies. Yet climate change zealots see them as tools of controlThese unelected cranks must NEVER be allowed near policy…; autor: Martin Daubney; Twitter, 27.2.2021

(2) Lockdowns are quietly improving cities around the world…; autor: World Economic Forum; Twitter, 26.2.2021

(3) We’re deleting this tweet. Lockdowns aren’t “quietly improving cities” around the world. But they are an important part of the public health response to COVID-19.; autor: World Economic Forum; Twitter, 27.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár