Sýrske média informujú, že americké jednotky stále vo veľkom kradnú ropu a spolu s tureckými „kolegami“ podpaľujú pšeničné a jačmenné polia

· Čas čítania: 4 min.
foto: Screenshot SANA

 

Sýrske média a analytici dosť ostro reagovali na sobotňajšie vystúpenia amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vyhlásil, že armáda USA nie je svetovým policajtom a už nebude riešiť konflikty v mnohých častiach sveta. Sýrski novinári so sarkazmom a nedôverčivosťou komentovali toto vyhlásenie a podotkli, že Američania by mali čo najskôr opustiť územie Sýrie, pretože americké jednotky aj naďalej vo veľkom množstve kradnú ropu a spolu s tureckými „kolegami“ podpaľujú pšeničné polia.

Sýrske média informovali, že americký prezident vystúpil v sobotu s prejavom na promócii v prestížnej vojenskej akadémii West Point v štáte New York. Donald Trump, okrem iného,  vyhlásil, že americká armáda nie je „svetovým policajtom, ktorý má riešiť zložité konflikty vo vzdialených krajinách sveta, o akých mnohí Američania nikdy nepočuli.“ Zreteľne naznačil, že Washington v budúcnosti nemieni posielať americké vojska do zahraničia. Vymenoval, aké „úžasné a moderné zbrane bude vyrábať domáci vojenský priemysel, aby americká armáda mala tie najlepšie zbrane na svete.“

Sýrske média zdôraznili, že Američania by mali čo najskôr splniť sľub svojho prezidenta a odísť zo Sýrie. Podotkli, že by tak mali urobiť čo najskôr, kým ešte nerozkradli všetky zásoby sýrskej ropy. Poukázali na to, že americké jednotky denno-denne odcudzujú sýrsku ropu a odvážajú ju do Iraku. Domáci novinári podčiarkli, že prakticky, ako vždy, sa slova vedúcich predstaviteľov USA rozchádzajú s realitou: americké vojska nielen neopustili Sýriu, čo už dávnejšie prisľúbil prezident USA, ale aj naďalej rabujú krajinu.

V provincii Al Džazíra okupačné sily Spojených štátov pokračujú v nezákonnom kradnutí ropy a plynu. Ako spravodajcu agentúry SANA informovali miestne zdroje, včera večer cez ilegálny hraničný prechod „Al Waleed“ v okolí mesta Al-Yaarubiyah prešla do Iraku automobilová kolóna, ktorú tvorilo 50 autocisterien s ropnými produktmi, odcudzenými z ropných nálezísk, ktoré okupujú americké okupačné sily,“ uviedla sýrska informačná agentúra SANA /https://www.sana.sy/?p=1165101/.

Sýrske média často informujú o zločineckom, cynickom konaní tureckých a amerických jednotiek, ktoré páchajú činy porovnateľné s genocídou: pravidelne podpaľujú pozemky s osiatou pôdou miestnych roľníkov, snažia sa vyvolať hladomor v radoch nevinných civilistov. Sýrski politici a analytici prízvukujú, že toto konanie tureckých a amerických vojakov sa nedá  vysvetliť alebo ospravedlniť žiadnymi „vojenskými a taktickými cieľmi“: okupanti sa jednoducho snažia likvidovať domáce obyvateľstvo, je to ozajstná genocída – iné vysvetlenie podobnému konaniu sotva existuje.

V provincii Hasake žoldnieri tureckého režimu pokračujú v páchaní zločinov proti miestnemu obyvateľstvu. Na severozápade provincie v okolí mesta Ras Al-Ain ozbrojenci protureckých teroristických skupín opäť podpálili pšeničné a jačmenné polia. Urobili to aj v okolí mestečka Al-Arish, ktoré sa nachádza pod ich kontrolou. O týchto zločinoch miestne zdroje informovali spravodajcu agentúry SANA,“ uvádza táto sýrska informačná agentúra  /https://www.sana.sy/?p=1166153/.

Ozbrojenci viac krát podpaľovali tie isté poľnohospodárske pozemky za účelom, aby sa oheň rozšíril na rozsiahle plochy a poškodil čo najviac osiatych plôch. Žoldnieri tureckého režimu a vrtuľníky okupačných síl USA spálili stovky hektárov, zasiatych pšenicou a jačmeňom. Robia to za účelom, aby donútili roľníkov k spolupráci s okupantmi a poškodili hospodárstvo Sýrie aj prostredníctvom blokády, uvalenej na našu krajinu zo strany Západu na čele s USA,“ prízvukuje sa v závere článku, ktorý zverejnila sýrska informačná agentúra SANA.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár