Sýrske siroty, Dobšinský, Pellegrini, a politicky prázdna slama

· Čas čítania: 8 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Redaktor a moderátor rozhlasových debát Z prvej ruky alebo Sobotné dialógy Branislav Dobšinský dostal viacero signálov a poslucháčskych upozornení, aby sa správal ako zamestnanec verejnoprávnej mediálnej služby, a prestal sa správať ako sluha súkromného ideologického, politického a straníckeho média a k svojim hosťom ako vyšetrovateľ, prokurátor a sudca, nepodsúval im svoje odpovede na svoje otázky a netlačil ich odkiaľsi-kamsi…

Znova a znova, Branislav Dobšinský nepatrí do verejnoprávnej služby RTVS (časť rádio). Ten „verejnoprávny“ redaktor a moderátor nie je apolitický a neutrálny, teda, z pozície definície pojmu verejnoprávnosť ako služba občanom koná v rozpore s definíciou a zákonom o RTVS. Riaditeľ Rezník nekoná. Rada RTVS nekoná. Rada pre vysielanie a retransmisiu nekoná. RTVS porušuje zákon o RTVS. Okrem toho, Dobšinský by mal navštíviť a podrobiť sa terapii u logopéda (brblavosť). Ak ešte aj skáče do reči hostí, to už sa nedá rozumieť nikomu z hovoriacich. Znova a znova: Redaktor a moderátor „verejnoprávnej“ má hosťom klásť otázky a počúvať. Moderovať diskusiu k témam, dbať o vyváženosť priestoru pre hostí, v danom časovom rámci. To je asi tak „fšetko“.

Redaktor a moderátor „verejnoprávnej“ nie je opozičná politická strana. Názor si tvoria a dotvárajú adresáti, diváci a poslucháči, klientela a spoluakcionári, spoluvlastníci RTVS ako povinní (!) platiči koncesionárskych poplatkov, ak tieto sú v súlade s Ústavou SR. Dobšinský sa ale už chronicky správa ako „liberálno-demokratická“ politická strana darebáckych a nezodpovedných slniečkárov a vítačov, užitočný idiot bruselského režimu „liberálnych demokratov“. Zo scestnej ideológie xenofilného mulikulturalistického liberalizmu robí ústrednú liberálno-fašistickú vedúcu silu spoločnosti a kliesni tak Slovensku cestu do pekla…

Ale poďme in medias res: Doslova slušne a korektne sa správajúci slovenský premiér Peter Pellegrini pod vydieračským a násilníckym tlakom Dobšinského, v relácii Sobotné dialógy „pripustil“ preskúmanie možností prijatia sýrskych „sirôt“, ktoré sú umiestnené v Grécku. Zdôraznil, že ešte sa o tom na vláde nerozhodlo, o možnostiach bude diskutovať aj s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom (nom. Smeru-SD)
Sledujte od 22. minúty:
 https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/999506

Pojem „detská sirota“ v jazykovom prostredí imigračných a ochranných azylových politík má emociálny a emočne vydieračský náboj s cieľom rozplakať a „zlomiť“. Má vyvolať pocit viny, ako syndróm Angela Merkel a dôvod pre jej Welcome to refugees 2015! pokánie za nemeckú hitlerovskú minulosť a s ním kresťanská povinnosť empatie; Angela Merkel je konvertovaná socialistka na „sociálnu kresťanku, demokratku“ CDU, nastavená na príjem utečencov…

Teda, skôr, než sa aj slovenskí politici začali baviť o „konfiškácii“ údajných sýrskych sirôt, a to zatiaľ nemá nič spoločné so znepokojením ESĽP smerom k činnosti nórskeho Barnevernu (unikátna fabrika na odoberanie detí rodičom!) mali si najskôr nechať odborníkmi definovať pojem detská sirota (vek, status, diagnóza, anamnéza) v opore o medzinárodné dokumenty a dohovory a civilizačné, kultúrne a ostatné prostredie stredného východu a Sýrie.

Sledoval som aj slovenskej „debate“ predchádzajúci český duel Babiš-Šojdrová (europoslankyňa za KDU-ČSL), ktorého sa „chytili“ akože inak, slovenskí „liberáli“. Šojdrovej požiadavka má predvolebné volebné pozadie (chytanie politických bodov v jej politickom spektre). Sama Michaela Šojdrová má vo svojom návrhu vecný a „pojmoslovný hokej“. Nevedela, špecifikovať aké a koľko „sirôt“ alebo detí bez sprievodu má ísť. Ide o beztak zložitý právny problém, prinajmenej vo veci najlepšieho záujmu detí a „detských sirôt“ ak ide vôbec o deti a siroty. Šojdrová:
Desítky Čechů by si syrské sirotky vzaly, nejsme banda necitlivých lidí“.

Ale, ako to už „chodí“, sama by si zrejme nevzala ani jedno, nemohla, lebo ona je europoslankyňa za KDU-ČSL:
https://video.aktualne.cz/dvtv/sojdrova-desitky-cechu-by-si-syrske-sirotky-vzaly-nejsme-ban/r~8500412aba8d11e8b3e20cc47ab5f122/v~diskuse/?redirected=1538829765

Andrej Babiš problém „detských sirôt“ správne „hodil na krk“ mimovládkam, a ich časti s prívlastkom „ľudsko-právne“; nech si „vyskúšajú“ čo je „ponoriť“ sa do prostredia detského a „sirotského práva“. A ako premiér si s vládou zachová dobré právo veta. A tým to zrejme „zhaslo“. A „rozhorelo sa“ na Slovensku:
https://www.etrend.sk/ekonomika/babis-poziadal-mimovladky-aby-vybrali-syrske-siroty.html

Možnosť len tak prijímať a preberať „detské siroty“, u ktorých treba preverovať ich zázemie, a pri tom rešpektovať aj právo krajín ich pôvodu, ich civilizačné a kultúrne zvláštnosti, medzinárodné a české (slovenské) právo a Dohovor o právach dieťaťa v časti „najlepší záujem dieťaťa“, označilo za problematickú viacero právnych autorít, medzi nimi aj pani Helena Válková, bývalá ministerka spravodlivosti za ANO.

Slniečkárom, vítačom a xenofilným mimovládkam to nevadí. Idú za „svojimi“ politikami multikulturalistickej ideológie farebnej Európy. Sú za to platené. Hádajte, kým?

Problém v Česku nerieši ani údajná ponuka 50 českých xenofilných slniečkárskych a vítačských českých rodín bez priamej skúsenosti, a teda aj zodpovednosti, že si údajných, navrhovaných 50 sirôt alebo „detí“ (reálny vek?) bez doprovodu chcú „vziať k sebe“ bez overenia totožnosti a statusu a osobných, osobnostných anamnéz a charakteristík údajných „sirôt“ (psychologické profily) a ich integračných a resocializačných prognóz.

Sýria otvorila dvere odídencom (utečencom) pre ich bezpečný návrat do vlasti.
https://www.expres.cz/michaela-sojdrova-kdu-csl-vaclav-hampl-senat-sirotci-syrie-pak-/zpravy.aspx?c=A180912_130846_dx-zpravy_vlt

Okrem toho, Sýria nepozná pojem sirota, pretože v Sýrii si deti po úmrtí oboch rodičoch rozdeľuje ich najbližšie príbuzenstvo a vychováva ich až do dospelosti. Návrhu českej europoslynkyne Šojdrovej (KDU-ČSL) sa „chytil“ opozičný „politik“ redaktor a moderátor RTVS Dobšinský. To tak ale nefunguje a nebude. A je jedno, koľko voľných miest pre deti utečencov s rodinami je v Gabčíkove, Humennom či v Sobranciach alebo detských domovoch…

Emociálne zafarbenou témou sa zaoberala aj TA3 1. 10. 2018. V posudzovaní vecí a záujmu „sirôt“ som nestranný, racionálny aj empatívny. V logike vecí ale mám bližšie k argumentom pána Borisa Kollára (Hnutie Sme rodina):
https://www.ta3.com/clanok/1137616/prijmeme-siroty-zo-syrie.html

Okrem toho, na Slovensku máme mnohé počty stále neintegrovaných rómskych rodín a detí, ktoré žijú horšie, než „úbohé sýrske siroty“. Ale aj vlastnou vinou… A nie sú to len rómske deti; o neúspešných legislatívnych iniciatívach jeho Sme rodina hovoril pán Kollár…

A k tomu: Dievčatá na strednom východe sa vydávajú aj vo veku menej ako 15 rokov a chlapci okolo 15-ky sú už vnímaní ako dospelí mladí muži. Mimochodom, nik nehovorí o utrpení detí trebárs v Jemene.

Premiér potvrdil, že Slovensko môže prijať niekoľko desiatok sýrskych detí aj novinárom na Globsex Tatra Summite s tým, že: „Slovensko je dostatočne bohaté na to, aby sa dokázalo postarať o „desať, dvadsať alebo tridsať detí“, ktoré momentálne žijú v utečeneckých táboroch v Grécku.“ (Denník N 6. 10.)

Iba nezmienil, akou právnou cestou… Iba pozor s tým „učením sa našej kultúre“. Nemusí to platiť vždy a najmä v prípadoch kresťanských detí…

S prijatím sýrskych „sirôt“ súhlasí aj SaS. Neviem, či to, o čo sa pokúšajú, zakladá ich prirodzená mentálna výbava, ale citát „Kresťanské a humanistické tradície, ktoré sú základom našej kultúry, jednoznačne hovoria v prospech toho, aby sme sa neodvracali od utrpenia iných a podali im pomocnú ruku, zvlášť, keď sú to deti-siroty.“ zakladá podozrenie, že svojím „kresťanským humanizmom“ sa „chytili“ možnosti zaútočiť na preambulu a jadro Ústavy SR v časti Čl. 1. odsek 1: „Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo“.

Ešte raz: Ide skôr pre liberálov neomarxistov o politicky dobre nosnú predvolebnú tému, mletú naprázdno. A nebezpečnú pre Slovensko a jeho národnoštátny záujem. Premiér Pellegrini by nemal podliehať tlaku liberálov…
https://www.ta3.com/clanok/1137589/sme-bohati-prichylme-siroty-zo-syrie-suhlasi-sas.html

Na rovinu a natvrdo

Takzvaní „liberálni demokrati“ nie sú liberálni, ani demokrati. K prevzatiu moci sú ale „zatiaľ“ odkázaní na systém slobodných a demokratických volieb. Ohlupujú vás neexistujúcimi ľudskými právami, vydávanými za prirodzenú normalitu! Pripravujú nastolenie vlády tretej post komunistickej, neo liberálnej post demokratickej neomarxistickej totality! Sú „v tom tehotné“ prakticky všetky „liberálno-demokratické“ politické a treťosektorové „ľudsko-právne“ subjekty, a im slúžiaci užitoční idioti! Ich témy: utečenci a humanizmus a jedna údajne „utláčaná“ údajná „menšina“ zvaná dúha s príslušenstvom lebo tiež „kresťanský humanizmus“.

Na vaše reálne slobody a práva zaútočia v parlamentných voľbách 2020, presnejšie, po nich, ak im dáte moc, lebo vy potrebujete zmenu. A ako vždy, budete voliť medzi väčším a menším zlom. Ale keďže sa už veľmi nudíte, bude pre vás každá zmena dobrá, len nech je už zmena… A potom sa prebudíte v jednu marcovú nedeľu 2020, ráno, po voľbách… Ale to už budú tvoriť silnú koalíciu Progresívne Slovensko, Progresívni veriaci, SaS, SPOLU a podobne (a kam sa podeli „zelení“)? A začnú písať zákony, otvárať ústavu a jej preambulu. A tvrdo integrovať Slovensko do európskeho paneurópskeho multikultúrneho superštátu.

A medzitým vás zotročia koporátni fašisti, ktorí vám umožnia žrať len z rúk ich globálnych obchodných reťazcov! Už idú po vás cielenou reklamou. A potom si vás ešte si aj očipujú (psy sú príprava, overovací experiment).

Ak nepríde tretia svetová, čo nie je vylúčené, lebo kade-tade sa už po tejto Zemi povaľujú rôzne tlejúce vajgle, však aj v Sýrii, tak to bude vnútroeurópska občianska vojna, ktorá prepukne v jadre jej západnej časti na báze džihádistiského islamu proti všetkým. Ale fabulovať a „konšpirovať“ nebudem.

Iba sa pýtam: Kam sa potom pozašívajú a do ktorých kanálov pozaliezajú teraz až agresívni liberálno-fašistickí liberáli, slniečkári a vítači?

Prijatie sýrskych „sirôt“ z Grécka boh dá nebude potrebné, pretože utečenci zo Sýrie sa pomaly môžu na výzvu Bašár al-Asada vracať do svojej vlasti a vložiť sa do jej obnovy. A každá aj „sirota“ a jej ruky, nad 15 rokov, bude dobrá, čo môže mať aj pozitívny vplyv na upevnenie ich osobného vzťahu ku krajine pôvodu, ako  ich vlasti…

Poznámka: Záverečný oslobodzovací útok na sýrsky Idlíb sa mal začať už pred štrnástimi dňami. Nekoná sa. Dohody sú iné…

Ak sa v medzičase pripravuje nová ústava Sýrie a Sýria na parlamentné voľby, tak zo strany USA došlo k zmene: Nie, Sýriu až do volieb neopustia. Ak nebude sýrska ústava po ich vôli, prídu sankcie…

Zo Sýrie neodíde ani Turecko. Erdogan: „Sýriu ponecháme jej majiteľom až po voľbách.“ Z demilitarizovanej zóny, dohodnutej Tureckom a Ruskom, ktoré jediné operuje v Sýrii legálne, majú radikáli odísť do 15. októbra. Ostane aj Irán, ktorý zbrojí aj proti Izraelu.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár