T. E. Rostas bude prednášať na Bibliotéke v Nitre

· Čas čítania: 1 min.

V marci, mesiaci knihy, združenie Slavica z Nitry pripravilo nový projekt pod názvom BIBLIOTÉKA SLAVICA. Pôjde o medzinárodnú knižnú výstavu určenú pre malé vydavateľstvá, ktoré sa venujú problematike Slovanov a slovanstva. A to najmä tematickým oblastiam ako sú dejiny a pamiatky, príroda, jazyk a kultúra, ľudové umenie, pôvodná kultúra Slovanov, etnografia, folklór, písomníctvo, filozofia a podobne.

Cieľom organizátorov je upriamiť pozornosť na menšie vydavateľstvá späté so slovanskou tematikou, ktoré budú mať možnosť aj prostredníctvom tohto podujatia prezentovať svoje publikácie širokej slovenskej verejnosti. Knižnú ponuku našich vydavateľstiev bude dopĺňať sprievodný program, pozostávajúci hlavne z besied s autormi a vydavateľmi.

Medzi prednášajúcimi budú aj naši spolupracovníci Viktor Timura a Ratko Sudecký, ako aj šéfredaktor Tibor Eliot Rostas, ktorý bude besedovať o svojej najnovšej knihe Neviditeľno. Na podujatie zavíta aj spisovateľka, herečka a režisérka Milka Zimková.

Bibliotéka sa uskutoční v nedeľu 25. marca od 9:00 do 19:00 v Dome Matice slovenskej v Nitre, na Dolnočermánskej 737. Srdečne pozývame.

Link na podujatie: https://www.facebook.com/events/787094088149119/

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár