T.E.Rostas v najvyššom velení domobrany SB

· Čas čítania: 2 min.
foto: Matúš Plecho

Od roku 2012 sa na demonštráciách v súvislosti s vyšetrovaním spisu Gorila, na antiglobalistických protestoch a aktivitách Memorandum slobodného občana vytváralo zázemie ku vzniku a koordinácii spolupráce mnohých občianskych aktivistov. Medzi inými to bol vedecký výskumník Filip Rázga (následne člen velenia domobrany Slovenskí branci) a vtedajší redaktor zvlášť sledovanej relácie Mlčanie na rádiu Viva, Tibor Eliot Rostas. Obaja už od tej doby svoj čas a energiu venovali úsiliu o dosiahnutie lepších existenčných podmienok v štáte, kde bude platiť rovnaké právo pre všetkých a kde bude zabezpečená ochrana občanov republiky ale aj slobodný prístup k informáciám a ich slobodné šírenie bez cenzúry, čo sú základné predpoklady vitálnej spoločnosti. V roku 2012 vzniká dobrovoľné združenie slovenskej domobrany Slovenskí branci, kde je ústrednou postavou predseda združenia Peter Švrček. Branci sa od svojho vzniku sústreďujú na rozvíjanie pripravenosti a odbornej spôsobilosti riešiť krízové situácie, chrániť seba, rodinu, blízkych a našu vlasť prostredníctvom branných výcvikov: prežitie v prírode, prvá pomoc, zdravoveda, vojenská taktika (konvenčný i partizánsky štýl boja), narábanie so zbraňami, boj z blízka, topografia, RCHBO ochrana (radiačná, chemická, biologická ochrana).

V posledných dňoch aj s podporou platformy Zem&Vek významnou mierou prispievajú ku konkrétnej pomoci starším ľuďom a dovážajú im potraviny a nevyhnutný materiál, čo sa stretlo s obrovskou podporou širokej verejnosti. Príspevok o tejto činnosti zaznamenalo 1,8 milióna užívateľov a zdieľalo ho takmer 19 000 ľudí. Verejnosť si zvlášť v týchto ťažkých časoch začína uvedomovať mimoriadny  význam a konkrétny prínos činnosti takejto verejno-prospešnej organizácie k úžitku všetkým občanom Slovenskej republiky.

Publicista, šéfredaktor, vydavateľ, občiansky a politický aktivista Tibor Eliot Rostas bol po dlhom období podpory a spolupráce vymenovaný za člena najvyššieho velenia síl domobrany Slovenskí branci.

foto: Matúš Plecho

V súčasnom mimoriadne zložitom období je to povzbudzujúci signál spojenectva v prospech občanov Slovenskej republiky a ochrany ich životov, zdravia a majetku. Zmysluplnosť spájania, posilnenia a odhodlanosti spolupracovať svojim podpisom potvrdili predseda SB Peter Švrček a Tibor Eliot Rostas.

Tento krok spečatil opodstatnenosť aktívneho národného hnutia, ktorého prioritným poslaním je ochrana slovenských občanov a záštita ľudských práv a slobôd. Hnutie je podľa jeho protagonistov otvoreným prostredím pre každého, komu záleží na osude Slovenskej republiky.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár