Ťah jazdcom – Rusko šachuje USA

Tagged With: , , , , Add Comment

Ruslan Chubijev na portáli iarex publikoval zaujímavý materiál o ruských vojenských možnostiach a zaskočenej elite USA.

V marci 2018 ruský prezident Vladimír Putin predniesol reč, ktorá šokovala západných partnerov. Informácie o nových ruských zbraniach zaskočili západných partnerov, tí podrobili tvrdenia ruského prezidenta analýze a presvedčili sa, že informácie o nových ruských zbraniach sú pre nich nepríjemnou realitou a ruský prezident neblufoval.

Pre západných partnerov to znamenalo totálny šok, pretože pochopili, že prepásli moment, kedy mali ZSSR kvôli zrade sovietskych elít na kolenách a koniec jeľcinovského obdobia aj znamenal koniec amerických plánov o ovládnutie Ruska. Rusku sa navyše majstrovsky podarilo pred Američanmi utajiť priority svojho vojenského výskumu, takže situácia nakoniec vyústila do dnešného stavu, kedy novo vyvinuté ruské zbrane zmenili rozloženie síl v geopolitickom zápase. Rusko od pamätnej Putinovej reči v Mníchove v roku 2004 znova vykročilo po ceste veľmocí a výsledky vidíme dnes v podobe konca jednopolárneho sveta a čoraz väčších problémov s ktorými musia USA zápasiť.

Veľmi otvorene o možnostiach ruských moderných zbraní a zároveň o nových možnostiach ruskej diplomacie hovorí čínsky analytický portál haijiangzx, ktorý doslovne uviedol: “Moskva šokovala celý svet a nechala Američanov pri rozbitom koryte. Nové ruské zbrane šokovali Západ a jeho lídrov.”

Čínsky portál potom pokračuje. “Rusko len za posledné dva týždne demonštrovalo štyri dôkazy o svojich nových smrteľných zbraniach. Najprv vypustili raketu zem – vzduch komplexu S-500, ktorý dokázal zostreliť letiaci cieľ vo vzdialenosti 480 km. Američanom sa ani len nesníva o takejto vzdialenosti, ruské rakety S-500 prevyšujú všetkých známych konkurentov.“

Ďalší úder spočíva v tom, že uvedený systém S-500 dokáže zostreľovať aj nadzvukové rakety. Rusko ešte v marci 2018 ponížilo Američanov tým, že predstavilo nadzvukovú raketu Kindžal, Američania vo výskume nadzvukových rakiet za Ruskom značne zaostávajú. Rusko pri predstavovaní S-500 Američanom ukázalo, že už dokáže zostreľovať aj rakety, ktoré ešte stále Američania nemajú vo výzbroji a pravdepodobne ich dlhšiu dobu vo výzbroji ani nebudú mať.

Treťou pre USA nepríjemnou informáciou je skutočnosť, že ku koncu roka 2018 ruský počet medzikontinentálnych raketových komplexov Jars dosiahne počet 14 kusov. Každý Jars sa skladá z 8-10 bojových hlavíc, dolet Jarsov je 11 tisíc kilometrov. Všetky Jarsy dokážu obchádzať systémy PVO a samostatne manévrovať, takže v prípade vojnového stretu s USA by dokázali ruské rakety Jars preniknúť na územie USA aj z oblasti Mexika (obišli by poslednú líniu amerického systému PVO na Islande a v Grónsku).

Štvrtým úderom pre Američanov sa stalo vystrelenie salvy 4 rakiet Bulava s doletom 9 100 km. Rakety vystrelila ruská strategická jadrová ponorka Jurij Dolgorukij. Číňania uvádzajú, že 4 rakety Bulava sú ekvivalentom 160 atómových bômb, ktoré boli vypustené na Hirošimu. Takže v prípade konfliktu by Rusi zmenili na prach všetky dôležité centrá USA na americkom pobreží.

Mnohé udalosti v politickom svete sa odohrávajú mimo obyčajných ľudí. Mnohé informácie, ktoré majú k dispozícii predstavitelia politických elít, sú utajené. Nie je na tom nič čudné a ani nepochopiteľné. Politickí lídri majú svoj vlastný jazyk. To, čo však Rusi povedali Američanom a čo svojimi skúškami zbraňových systémov aj dokázali, možno zhrnúť do jednej vety “Kto k nám s mečom príde, nebude viac existovať. A Američania ruský odkaz správne pochopili” uzatvára čínsky portál haijiangzx.

Ruslan Chubijev

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/tah-jazdcom-rusko-sachuje-usa/1421808

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis