Takmer 90% belgického populačného rastu v roku 2019 tvorí migrácia

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Podľa údajov zverejnených belgickým štatistickým úradom (Statbel) zaznamenalo Belgicko v roku 2019 populačný rast o 61 235 ľudí, pričom 89% z tohoto počtu tvorili migranti. Krajina čokolády, piva a údajné srdce Európy (kvôli umiestneniu umelo vytvorenej, globalizačnej organizácie) mala tiež o 7 tisíc narodených viac ako úmrtí, čo predstavuje 11% celkového rastu. Miera pôrodnosti sa však od roku 2017 výrazne spomalila.

Podľa agentúry priniesla vlani práve migrácia takmer všetok populačný rast. Najväčšou skupinou migrantov boli vracajúci sa ľudia s belgickým pasom, po ktorých nasledovalo 10 259 Rumunov, 4 983 Maročanov a 4 467 francúzskych štátnych príslušníkov. Väčšina prisťahovalcov sa usadila vo Flámsku (40 074) v porovnaní s francúzsky hovoriacim Valónskom, kde sa počet obyvateľov zvýšil o 11 448. V bruselskom regióne došlo k nárastu o 10 tisíc a samotný Brusel má najvyššie percento spomedzi miest.

Belgicko nasleduje mnoho ďalších, európskych krajín, ktorým rastie populácia takmer výlučne v dôsledku hromadnej migrácie v posledných rokoch. Minuloročná správa potvrdila, že masová, cudzokrajná migrácia do Nemecka dramaticky zvýšila počet obyvateľov z radov migrantov tak, že v súčasnosti predstavujú zhruba tretinu celkovej nemeckej populácie. Medzi mladými ľuďmi v západnom Nemecku je demografický posun viditeľnejší. Analýza Nemeckého spolkového štatistického úradu z roku 2018 zistila, že 42% detí mladších ako šesť rokov pochádza z rodín migrantov. Frankfurt sa stal prvým mestom, kde sa domáci Nemci stali menšinou.

 

Pramene:

[1] La Belgique comptait 11.492.641 habitants au 1er janvier 2020; Statbel (La Belgique en chiffres), 26.5.2020

[2] Bevölkerung in Deutschland wächst, Ausländeranteil steigt; Die Welt, 16.1.2018

[3] Hälfte der Frankfurter hat Migrationshintergrund; autor: Marie-Sophie Adeoso; Frankfurter Rundschau, 26.6.2017

[4] Deutschland: 25% haben Migrationshintergrund; Kronen Zeitung, 21.8.2019

[5] Deutschland gewinnt so viele Einwohner über Migration wie durch Geburten; autor: Marcel Leubecher; Die Welt, 15.10.2018

[6] In Europa la popolazione aumenta con immigrati; autor: Francesca Bernasconi; Il Giornale, 10.7.2019

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár