Takmer milión ukrajinských utečencov sa vrátilo do rodnej krajiny

Foto: recentlyheard.com

Len za posledný týždeň sa späť na Ukrajinu vrátilo 330 tisíc ukrajinských utečencov a celkovo sa ich doteraz vrátilo okolo 870 tisíc. Hovorca ukrajinskej pohraničnej bezpečnosti uviedol, že do krajiny sa denne vracia 25-30 tisíc ľudí.  

Hoci sa takmer milión ľudí vrátilo, počet tých, ktorí utiekli z krajiny je naďalej výrazne vyšší. Odhaduje sa, že od začiatku konfliktu vo februári z krajiny utieklo 4,6 milióna ľudí, hovorí webová stránka InfoMigrants financovaná Európskou úniou.   

Podľa hovorcu ukrajinskej pohraničnej bezpečnosti väčšinu navrátilcov tvoria ženy, deti a starší ľudia. „Situácia je bezpečnejšia, najmä v západných regiónoch, a nemôžu dlhšie zostať v zahraničí,“ povedal hovorca.  

Tento vývoj prichádza v čase, keď sa ruské sily začali sťahovať zo severných častí Ukrajiny a obkolesovanie Kyjeva skončilo. Návrat ukrajinských utečencov do ich domovskej krajiny môže byť logistickou úľavou pre krajiny ako Poľsko, ktoré prijalo najväčší podiel Ukrajincov od začiatku konfliktu. Minulý mesiac primátor Varšavy požiadal o medzinárodnú pomoc kvôli veľkému počtu utečencov, pretože mesto sa snažilo zabezpečiť ubytovanie pre všetkých nových prichádzajúcich. 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje: 

(1) Ukraine war: Thousands of refugees returning home; InfoMigrants, 13.4.2022 

(2) Warsaw overwhelmed as it becomes key refugee destination; AP/Breitbart, 11.3.2022 

(3) How many Ukrainians have fled their homes and where have they gone?; BBC, 7.4.2022

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply