Taliansko: Čierna zrada Piatich hviezd

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív

Bez migračnej záplavy Talianska by Salvini stratil parketu, na ktorej stojí a politicky rastie. Len čo by sa Európskej únii podarilo vnútiť všetkým členským krajinám prerozdeľovacie kvóty a davy afro-ázijských votrelcov by putovali cez Apeninský polostrov ďalej na sever alebo ho leteckou prepravou úplne obchádzali, spadli by voličské preferencie Ligy možno až na úroveň volebných výsledkov z februára 2013.

Článok pokračuje pod reklamou.


Bez afrikanizácie a arabizácie Talianska by sa na špici politického súťaženia neudržal. To z neho síce robí oddaného spojenca Stredoeurópanov, ale iba dovtedy, kým Brusel nezlomí ich politické reprezentácie skupiny Vyšehradskej štvorky a prinúti ich nechať osídľovať aj strednú Európu afro-ázijskými votrelcami. Takmer všetky talianske politické strany, vrátane Salviniho Ligy, ktoré namietajú proti masovej nekontrolovateľnej nelegálnej migrácii, bodujú u voličov hromžením nad prívlastkami masová, nekontrolovateľná a nelegálna. Cynik by povedal, že Salvinimu musí záležať na pevnosti odporu krajín V4 proti neustále forsírovanému celoúniovému distribučnému systému migrantov. Len pri stúpaní migračného pretlaku vo vnútri čižmy Apeninského polostrova má Salviniho Liga nádej na také víťazstvo v najbližších parlamentných voľbách, aby nepotrebovala na zostavenie vlády koaličných partnerov.

O tých, ktorých mala do polovice augusta 2019 – o Hnutie piatich hviezd, Salvini viac nestojí. Zradili ho, keď podľahli nátlaku eurokracie a dohodli sa s opozičnou Demokratickou stranou na zostavení novej vlády. So Salviniho Ligou ich spájala neľúbosť k bruselskému dirigizmu, ktorý nová Európska komisia bez okolkov začne stupňovať už od tejto jesene.

Autor: Patrik Sloboda

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár