Taliansko zavádza GreenPass pre všetkých pracovníkov od polovice októbra

Talianska vláda rozhodla, že zelený covid pas bude povinný pre všetkých pracovníkov vo verejnej a súkromnej sfére.

Vládne nariadenie z dnešného dňa pôjde na schválenie Rade ministrov. Vyhláška potom nadobudne účinnosť v polovici októbra, presné dátumy ešte neboli zverejnené.

Po rozšírení povinnosti preukazovať sa zeleným pasom v školách, sociálnych a zdravotníckych zariadeniach zo dňa 9. septembra, je Taliansko už len krôčik od zavedenia tejto povinnosti pre všetkých pracovníkov.

Vyhláška zahŕňa rôzne opatrenia:

  • tresty pre tých, ktorí nastúpia do práce bez zeleného pasu (pokuty a disciplinárne sankcie)
  • zákaz prepúšťania neočkovaných pracovníkov
  • možnosť testovania na COVID-19 každý druhý deň pre získanie zeleného pasu.

Ľuboš Hrica, žijúci v Taliansku, komentoval na sociálnej sieti situáciu nasledovne:

„Ako Taliansko vyriešilo ne-povinné očkovanie.

Talianska rada ministrov schválila povinnosť Green Passu pre všetkých zamestnancov štátneho a súkromného sektoru s platnosťou od 15. októbra 2021 (zdravotný personál bol povinný sa dať zaočkovať už od júna tohto roku, podobne ako učitelia od septembra).

Zamestnávatelia alebo štátom poverené osoby budú povinné kontrolovať platnosť Green Passu zamestnancovi pred príchodom do práce.

Platnosť Green Passu je definovaná:

🔴Zaočkovaný aspoň jednou dávkou
🔴Test platný 48 hodín (ak chceš pracovať, každý druhý deň si musíš spraviť test za 25 euro v lekárni, alebo na odberných miestach)

🔴Prekonal si covid v období šiestich mesiacov (ak si ho prekonal pred siedmimi, tak sa zaočkuješ, alebo si budeš robiť test).

🔹Zamestnávateľ zamestnanca bez Green Passu nemôže pustiť do práce.
🔹Zamestnávateľ ho prepustiť nemôže.
🔹Za dni, ktoré zamestnanec zostane doma nedostane zaplatené.

🔹Zamestnanec nesmie využiť dovolenku.

Sankcie od 600 do 1500 euro.

Rokovali o možnosti bezplatného testovania. Premiér Draghi povedal, že ak bude bezplatné, tak to nemá význam, pretože ľudia si budú radšej robiť testy a zaočkovať sa nedajú.

Ten istý Draghi pred mesiacom strašil ľudí, že ten kto sa zaočkovať nedá, zomrie. Toto všetko platí od 15.10.2021 do 31.12.2021.

Antivaxerske skupiny na všetkých sociálnych sieťach, ktoré podporujú alebo zvolávajú protesty sú nedostupné alebo monitorované políciou.

Aktéri sú preventívne zadržaní a vyhodnotení ako teroristi.

Pápež po odchode zo Slovenska v lietadle pre novinárov povedal, že vo Vatikáne sú skoro všetci zaočkovaní okrem jednej skupiny, ktorej po návrate „dopomôže“ sa dať zaočkovať.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Ľuboš Hrica, facebook, 16.9.2021

2./ Green pass per tutti i lavoratori da metà ottobre, https://www.diritto.it/, 16.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár