
Poslanci Národnej rady (NR) SR Tomáš Taraba, Štefan a Filip Kuffovci odchádzajú z klubu ĽSNS. Informoval o tom Taraba na stredajšej tlačovej konferencii pred parlamentom. Trojica pôsobí v mimoparlamentnej strane KDŽP.
Tarabu podľa vlastných slov prekvapilo, ako sa proti nim postavil Milan Mazurek (ĽSNS) v súvislosti s hodnotovou platformou konzervatívnych poslancov, ktorú s dvoma poslancami za Smer-SD nedávno predstavili.
„Necítime sa hrozbou pre ĽSNS. Naše kroky neškodia ĽSNS. Nedá sa fungovať v klube, keď nie Marian Kotleba, ale Milan Mazurek bude definovať každý náš kontakt s iným politikom, každú našu iniciatívu tými termínmi, ako to použil na internete,“ podotkol s tým, že ich kroky v ničom ĽSNS neškodili. Dodal, že sa nikdy nebude pýtať Mazureka, či sa môže postaviť pred médiá. „Ja som nesľuboval tým ľuďom, že ma bude riadiť Mazurek,“ skonštatoval Taraba. Ten svoje stanovisko oznámil aj predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi. „Považujeme to za vec, ktorá je za čiarou. Stanovisko bolo veľmi jasne dané.“
Poznamenal, že vytvorenie platformy bolo dezinterpretované, pretože nešlo o pakt medzi ĽSNS a Smerom-SD. Dodal, že poslanci, aj z vládnej koalície, ktorí sú si hodnotovo blízki, budú naďalej spolupracovať a v rámci platformy podporovať hodnotové zákony. Mená poslancov v platforme nechcel konkretizovať, podotkol, že to bude vidieť na hlasovaní o konkrétnych zákonoch.
Taraba avizoval, že plánujú do parlamentu predložiť novelu interrupčného zákona, ktorú v minulom volebnom období vypracovalo hnutie OĽaNO a ktorá má zlepšiť informovanosť žien pred potratmi. Podľa vlastných slov nevidí dôvod, aby vládna koalícia s predložením takéhoto zákona čakala.
Hodnotová platforma mala za cieľ združovať poslancov s rovnakými hodnotovými názormi. Po kritike svojich spolustraníkov za vytvorenie platformy s ĽSNS opustil Smer-SD Ján Podmanický. Záujem pridať sa k platforme avizoval okrem Podmanického aj ďalší poslanec zo Smeru-SD Marián Kéry. Ten oznámil, že zo strany neodchádza.
Poslanec Milan Mazurek sa voči platforme rázne postavil a kuffovcov skritizoval. V ĽSNS podľa Mazureka nikto o takejto iniciatíve vopred nevedel a všetkých pohoršila. Taraba na to reagoval slovami, že Mazurek klame. Na sociálnej sieti napísal, že o vzniku platformy vopred informoval hovorcu ĽSNS Ondreja Ďuricu.
Zdroje: infovojna, hnonline, TA3
Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.