Telefonát zo zóny ATO: ustupujeme už štvrtý deň

· Čas čítania: 1 min.

V televíznom štúdiu „112 Ukrajina“ prijali hovor od člena ATO. Jeho obsah bol doslova zverejnený, pričom meno a osobné údaje neboli z bezpečnostných dôvodov uvedené. 

Vojak v telefonáte hovorí, že z takmer 800 ľudí už zostalo iba 400. Od 2:00 na nich útočia raketometmi „Grad“. Okolo 14:00 bol mínometný útok, a už nemali čím  odpovedať … Utrpeli straty. Sú mŕtvi aj ranení. Dnes a včera (pozn.15. 7. a 14. 7.). Žiadne posily, žiadne jedlo, priviezli im 400 litrov vody pre 400 ľudí, čo je liter na osobu a deň. 

Ako ďalej hovorí, médiá píšu, že útočia na Sverdlovsk a pritom sú na ústupe už štvrtý deň. Nevedia proti komu bojujú, keďže ich nevidia. Prišli o množstvo áut, munície. Z poľnej roty zostalo 35 ľudí a jeden kus techniky, pričom by mala mať desať kusov techniky a 90 osôb, tak si viete predstaviť straty…   

Celý telefonát v pôvodnom znení si môžete vypočuť nižšie.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár