Temný okultizmus v druhej svetovej vojne

· Čas čítania: 2 min.
Foto: archív

„Prastarí boli, sú a budú. Nie v priestoroch nám známych, ale medzi nimi. Chodia ticho, prvotne bezrozmerní a pre nás neviditeľní. Človek teraz vládne tam, kde kedysi vládli oni. Oni budú čoskoro vládnuť tam, kde človek vládne teraz. Čakajú trpezliví a mocní, pretože tu budú vládnuť znovu,” píše majster hororových poviedok Howard P. Lovecraft v Necronomicone. Už pred sto rokmi upozorňoval na kulty, ktoré paktujú s temnými entitami a usilujú o ich vpustenie do nášho univerza. Carlos Castaneda píše, že títo dravci sa živia požieraním ľudskej energie a sú záhadným spôsobom prepojení s ľudskou mysľou. A je prekvapivé, že sa táto idea stredoamerického šamanizmu zhoduje so sumersko-babylonskou mytológiou, tvrdí historik Jozef Karika.

Emil Páleš poznamenáva, že sú to démonické sily, ktoré sa snažia zmocniť vyšších duchovných schopností človeka a podriadiť ich svojmu cieľu. Inšpirujú celé ideológie a svetové hnutia, v ktorých obetujú milióny ľudských bytostí, len aby sa z ich krvi uvoľňovali étery, na ktorých parazitujú. Aztékovia obetovali svojim bohom zajatcov. Nacistické (nielen) vyhladzovacie tábory sú premietnutím vzorca dravcov do vonkajšej roviny. Masívne splynovanie v koncentračných táboroch je možné interpretovať aj ako horibilný akt čiernej mágie, zameraný na vytváranie gigantických vĺn životnej energie, spomína Karika v brilantnej psychologicko-magickej analýze 20. storočia Brány meonu. Termín holokaust pochádza z pôvodného grécko-latinského slova, ktorého význam bol zápalná obeta. Dnes sa v alternatívnych médiách spomína látka vyrobená z krvi – adrenochróm, slúžiaci elitám na predlžovanie života. Bohovia histórie často požadovali ľudské alebo zvieracie obety. Čím mala obeť viac adrenalínu v krvi vyprodukovaného strachom a mučením, tým bola takáto krv cennejšia.

Vladimír Líška

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár