Teória o odpálení izraelskej zbrane v Bejrúte

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Shutterstock

Po dvoch mohutných výbuchoch v Bejrúte sa objavilo viacero teórií, ktoré spochybňujú, že išlo o nešťastnú náhodu. Jednu z nich prináša Thierry Meyssan, francúzsky politický analytik a investigatívec, zakladateľ a riaditeľ Voltaire Network a Axis for Peace Conference. Jeho príspevky v arabských, španielskych a ruských novinách a časopisoch sa špecializujú na mezinárodné vzťahy. Jeho najnovšie dve knihy sú „Veľká lož 9/11“ a „Pentagate“. V článku na portáli Voltaire Network rozoberá niektoré podozrivé okolnosti výbuchu v bejrútskom prístave. Meyssan je presvedčený, že v tomto prípade išlo o použitie novej izraelskej zbrane. Nemusíme mu veriť, ale jeho teória sa opiera o jednoznačné skutočnosti, ktoré dokladá aj obrazovým materiálom:

1. 27. 9. 2018 izraelský premiér Benjamin Netanjahu hovoril na Valnom zhromaždení OSN o potrebe zničiť sklad zbraní hnutia Hizballáh. Ukazoval pritom fotografiu presne toho istého skladu v Bejrúte, ktorý 4. 8. 2020 vybuchol:

2. Od začiatku tohto roka Izrael testoval v Sýrii novú zbraň. Ide o rake´tu s jadrovou zložkou v bojovej hlavici, ktorá spôsobuje výbuch hríbovitého tvaru, pričom nejde o atómovú zbraň:

3. V Bejrúte zahynulo minimálne 100 ľudí a 5000 bolo zranených, poškodený nebol zďaleka len prístav, ale aj značná časť mesta. To nevyzerá len na klasický výbuch chemikálií v sklade:

4. Obrovský hríb počas výbuchu v Bejrúte nepripomína klasický výbuch konvenčnej výbušniny. Naopak, pripomína hríb z izraelských skúšok v Sýrii:

Meyssanov článok prevzal český portál Zvědavec.org. Do jeho redakcie navyše prišiel mail od českého experta na výbušniny Vladimíra Suchého, žijúceho v Austrálii:

„Určitě jste byli šokováni záběry z výbuchu v Bejruthu (Lebanon). Všechny mediální agentury tento výbuch popisují jako nedbalost při uskladňování ledku amonného v přístavním silu, kde ho prý byl asi 3 000 tun. Rád bych uvedl věc na pravou míru nejen proto, že mi rukami v mém profesním životě prošlo několik desítek tun ledku amonného, ale rovněž že už nemohu dále poslouchat ten „bull shit“, čím nás krmí media.

Jedná se jednoznačně o úmyslný čin, neboť autentické záběry zcela jasně ukazují, že výbuch byl „okamžitý“ (no delay) bez zpoždění.

Ledek Amonný (prilovaný) NH4NO3 je porézní – a užívá se jako hnojivo. Můžete ho zahřívat nebo pálit ale nic se nestane. Smícháme-li tento ledek s 6% objemovými nafty, dostaneme tak směs zvanou ANFO, (94% NH4NO3, 6% fuel oil) tato směs se tímto stane „bulk explosive“, (objemová trhavina) má mírnou detonační rychlost 3 200 m / sec. (při průměru 130 mm nálože). Avšak stále nemůže spontánně detonovat. Potřebuje totiž počinovou nálož z některých HE (High Explosives) , eg. průmyslové trhaviny nebo TNT, Dynamit, C4 apod.

K odpálení počinové nálože však potřebujete rozbušku (detonátor) tedy další komponent. Takže, žádná nedbalost. Někdo to musel připravit (prolít naftou, dodat několik počinových náloží s rozbuškami) a připravit odpálení na dálku. (snadné)

Ze záběru na sítích je vidět spontánní výbuch, žádné zpoždění nebo rozvoj detonace. Když jsem poprvé uviděl tyto záběry, tak jsem si myslel, že se jedná o vysoce brizantní vojenské trhaviny. (High Velocity Explosives) ta rychlost šíření vlny byla ohromující.

Následný černo hnědý mrak po „šedo bílém hřibu“, mi však potvrdil, že se jednalo o ANFO (Amonnium Nitrate Fuel Oil), možná ANNM (nitromethane).

Zcela jasný závěr – výbuch byl úmyslný čin (ani tam nemusím jezdit to vyšetřovat).

Tak se znovu na to podívejte…

Vladimír. R. Suchy, Bs. MIM.
Senior Blasting Engineer (Retired)
TP Pty.Ltd.
Townsville, Australia“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní, zvedavec.org, 10. 8. 2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár