Testoviča by som chcel mať za účtovníka

Foto: z tlačovej konferencie

Igor je ako hokejový puk – nestíham ho sledovať voľným okom. Vlastne ani nie tak jeho, ako tie jeho famózne a neopakovateľné  kúzelnícke triky s číslami. To je niečo úchvatné. Pozerám sa mu na ruky a nechápem. Pre neho je 5×5 – 125, 7×4 – 264, 15+15 – 315. Sedieť to nemusí, hlavne, že sa to rýmuje. A nech je súčet čísel v skutočnosti úplne odlišný, výsledok bude taký, ako on vždy deň vopred vizionársky ,,predpovedal.“ Len mu neprerušiť tok jeho geniálnych myšlienok, nebodaj ho skromne opraviť, pretože sa z vás v okamihu stane bludár. Vlastne takúto kapacitu sa prerušiť ani nepatrí. Zráta to zle a lockdown je na svete. Nono. A tá elegancia, s akou on vie všetko deň, dva, dopredu ,,odhadnúť,“ s presnosťou na štyri desatinné miesta… Nepochopiteľné, fantastické, bože ďakujeme ti za takého vizionára. Toto sme potrebovali. Majster, uč ma!!!

Ako napríklad s číslami počas dvojdňového značkovania na Slovensku. V sobotu neskoro popoludní bol počet označkovaných cca 860.000. V priebežnej informačnej kampani ,,minúta po minúte“ už avizovali, že odberné miesta začínajú pustnúť, nápor sa zastavil, ale pár motákov sa ešte tu a tam objavilo. A teraz pozor, tamtadadáá – príde kúzlo. Do 21:30 bolo, ako to predpovedal Igor ,,vytretých“ celkovo 2.581.114 ľudí. Odkiaľ sa zobralo záhadne tých 1.721.114 značkovania sa chtivých ,,dobrovoľníkov, ostáva záhadou. Avšak iba pre nás, nevzdelancov, nezasvätených. Igor to vedel. Vizionár. Poloboh. Na chlp presne také číslo chcel mať a on ho má! Tie výpočty, ten postup, tá elegancia, famózne.

Tak si trošku zarátajme  – 2.581.114 testovaných, 5000 odberných miest a ,,značkovanie“ od 7:00 do 21:30, čiže 14 a pol hodiny, pretože do 22:00 prebiehala dezinfekcia priestorov od ,,hnusoby“. Poďme na to – 2.581.114 testovaných rozdelíme medzi 5.000 odberných miest, čo je 516 ľudí na jedno odberné miesto. Týchto 516 ľudí vydelíme 14,5 hodinami, teda časom, ktorý bol určený na testovanie. Výsledok je 35,58 ľudí za hodinu. Na otestovanie jedného, s administráciou a celým tým humbukom okolo, teda nemali ani 2 minúty. A to za predpokladu, že makali bez prestávky 14 a pol hodiny, na každom jednom odbernom mieste. Oni však mali 2 prestávky. Od 12:00 do 12:45 a od 18:00 do 18:30.

Tak a teraz k tomu prirátajme ešte ,,stojné“. Na to nesmieme zabudnúť.  Niekde sa totiž minuli testy, inde certifikáty, ktoré im chýbali aj niekoľko hodín, kým boli opäť doplnené a navyše, nie všade začali testovať od 7:00, pre technické problémy. Dochádza vám, ako sa robí matematika? 5×5 je 125,lebo sa to rýmuje a hlavne ja CHCEM a NARIADIL SOM, že to bude toľko. A Mikas to dá aj do vyhlášky vy chamraď, aby ste nabudúce už vedeli, že 7×9 je 99. Hotovo. Tomu sa hovorí ,,majstrovský trik“, medzi  iluzionistami aj ,,kráľovský“. Ten najvyšší level.

Nedeľné ráno teda začíname ,,nespochybniteľným  Ludolfovým“  číslom  2.581.114 otestovaných.  A aj keď odberné miesta celý deň hlásia na východnom fronte kľud, zívali prázdnotou, nikde ani duše, večer po ukončení značkovania prichádza Igor s ďalším  kúzlom a obecenstvo v jeho košiari vstáva a tlieska. Desať minútové ,,stending ovejšn“. Dych vyrážajúca mágia. Igor slávnostne oznamuje celému svetu, ktorý sa inak na nás celý čas díval, že nedeľné testovanie je ukončené s konečným výsledkom 3.000.000 testovaných!  Ale to ešte stále nie je všetko, milé obecenstvo, to nás iba držal v napätí. Nikto nevie ako, ale v pondelok svetu oznámil ten priam neuveriteľný výsledok najväčšej logistickej operácie od čias Veľkého tresku. Dámy a páni, držte si klobúky – označkovaných bolo 3.600.000 dobrovoľne zúčastnených! Nikto nevie, odkiaľ sa vzalo viac než milión ďalších testovaných. Z noci na ráno, keď aj odberoví pracovníci spali spánkom spravodlivých. Legenda hovorí, že pre Igora sú takéto kúzla maličkosťou. Aj v minulosti to už pár krát predviedol. Dokázal napríklad zázračným spôsobom denno denne, na svojej Felícii najazdiť  600 kilometrov. Pamätáte? A takýchto produkcií má oveľa, oveľa viac. No nie je úžasný?

Ak by mi toto niekto rozprával, neuverím. Problém je však v tom, že ja som, rovnako ako vy všetci, bol očitým svedkom tejto produkcie a napriek tomu, tomu neverím ani za mak. A teraz úprimne, nechceli by ste takého účtovníka? Je na to priam predurčený. Dve veci mu idú famózne – klame ako z veľkej knihy  a dokáže čarovať s číslami. Daňovákom, aj finančnej polícii, by pri mojom daňovom priznaní oči liezli z hlavy, ako je to možné, ale Igor by sa len usmieval. Všetko je v poriadku a všetko je možné. Lebo je to v Mikasovej vyhláške vážení. Zatiaľ. Ono všetko na svete má svoj koniec.

Autor: Robo Bačinský

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Robo Bačinský, Blog, 3.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply