Tí, ktorí nehrajú hru na pandémiu

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Afrika zjavne nehrá hru na celosvetovú pandémiu. A nielen Afrika. Štáty v Karibiku, v Oceánii a niektoré ázijské krajiny sú na tom podobne. Ešte existujú politici a prezidenti, ktorí sa nenechali nahovoriť na masívne testovanie zdravých, ani na pripisovanie iných úmrtí ochoreniu Covid-19.

Citujem Billa Gates, momentálne najväčšieho sponzora Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO): „Niektoré rozvojové krajiny sú zatiaľ zodpovedné len za malú časť hlásených obetí globálnych infekcií. Jednou z priorít našej nadácie je pomôcť zlepšiť testovanie v týchto krajinách, aby poznali svoju situáciu. So šťastím niektoré faktory, ktorým zatiaľ nerozumieme, ako napríklad vplyv počasia na šírenie vírusu, zabránili rozsiahlym infekciám v týchto krajinách.“

Ako neskôr preniklo na verejnosť, Bill Gates mal ponúknuť nigérijskej snemovni reprezentantov úplatok vo výške 10 miliónov dolárov, aby sa zabezpečil hladký priechod návrhu zákona o povinnom očkovaní proti koronavírusu. Opozičné politické strany tento „zákon sponzorovaný zahraničím“ odmietli.

Stalo sa to mesiac po tom, ako Robert Kennedy Jr., synovec bývalého amerického prezidenta, odhalil agendu Gatesa v Indii a jeho „posadnutosť vakcínami“. Len o pár dní neskôr požiadala talianska politička Sara Cunial o zatknutie Billa Gatesa v talianskom parlamente. Vyhlásila ho za „vakcínového zločinca“ a vyzvala prezidenta, aby ho odovzdal Medzinárodnému trestnému súdu za zločiny proti ľudskosti. Predstavila aj Gatesov plán digitálnej identifikácie ID2020.

V Tanzánii odvolali vedúceho národného zdravotníckeho laboratória zodpovedného za testovanie koronavírusu po tom, ako prezident Magufuli spochybnil dôveryhodnosť testovacích sád dodaných zo zahraničia. Nariadil anonymne otestovať rôzne vzorky, ktoré dal označiť ľudskými menami. Vzorky z papáje alebo z kozy boli laboratóriom potvrdené ako Covid pozitívne.

Burundi prepustila najvyššieho úradníka Svetovej zdravotníckej organizácie v krajine niekoľko dní pred prezidentskými voľbami. Z krajiny vyhostili celý tím WHO z dôvodu zasahovania do vnútorných záležitostí. Takisto Madagaskar zverejnil snahy o úplatky v krajine. Vyzerá to tak, že WHO vo väčšine afrických krajín skončila. Keď sa pozrieme na aktuálne údaje z 15. 8. 2020, ktoré spracovala Johns Hopkins University, Burundi má 412 pozitívne testovaných obyvateľov a 1 úmrtie s Covid-19. Tanzánia 21 úmrtí, Madagaskar 164, Nigéria, ktorá má 190 miliónov obyvateľov, eviduje 973 úmrtí, 41-miliónová Uganda 12 úmrtí a 73-miliónové Kongo 238 úmrtí. Sú krajiny, v ktorých s Covidom neumrel nikto, napr. Bhután, Kambodža, Laos, Seychely, Eritrea, Mongolsko. Mjanmarsko s 53 miliónmi obyvateľov eviduje 6 úmrtí, Thajsko so 68,8 miliónmi obyvateľov 58 úmrtí. Vietnam s 94,5 miliónmi obyvateľov 22 úmrtí.

Turkménsko sa do tejto „hry“ nezapojilo vôbec. Neevidujú prípady, netestujú, nemajú žiadne úmrtia. Ich prezident Berdimuhamedow zakázal používať slovo „koronavírus“ v médiách. Obyvatelia nesmú používať ochranné masky a rúška pod hrozbou zatknutia. Turkménsko susedí s Afganistanom, Iránom, Uzbekistanom a Kazachstanom. V Iráne majú 338 tisíc “prípadov”, v Afganistane 37 tisíc, v Kazachstane 101 tisíc a v Uzbekistane 33 tisíc. V Turkménsku nula. Kto veľa testuje, ten aj vykazuje veľké čísla. Ako sa hovorí: Kto hľadá – nájde.

Autor: Marcela Hoffmannová

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. Covid-19 Dashboard, Johns Hopkins University, 15. 8. 2020

2. The first modern pandemic, Gates Notes, 23. 8. 2020

3. Reps investigate $10 million bribery allegation, Premium Times, 5. 5. 2020

4. Burundi Kicks Out WHO Coronavirus Team For Interference In Internal Matters, Great Game India, 15. 5. 2020

5. Bill Gates Offered $10 Million Bribe For Forced Vaccination In Nigeria, Great Game India, 12. 5. 2020

6. Tanzania suspends laboratory head after president questions coronavirus tests, Reuters, 4. 5. 2020

7. Prezident Tanzanie: Testy našly koronavirus v papayi a kozách. Nepanikařme, Youtube, 9. 5. 2020

8. WHO bribes Madagascar president $20M? Bill Gates exposed, Youtube, 19. 5. 2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply