Ticketmaster bude kontrolovať očkovanie a testovanie pri koncertoch a zápasoch

Foto: ticketmaster

Farmaceutická spoločnosť Pfizer oznámila, že testovanie novej vakcíny na COVID-19 preukázalo 90% účinnosť pri klinickom skúšaní. To dodalo koncertným profesionálom nádej, že by sa koncerty a zápasy mohli v roku 2021 obnoviť. V rámci tejto prípravy vypracoval Ticketmaster stratégiu pre postpandemickú bezpečnosť fanúšikov, ktorá využíva inteligentné telefóny na overenie očkovania fanúšikov alebo toho, či mali v priebehu 24 až 72 hodín negatívny test na koronavírus. Ticketmaster predáva vstupenky na drvivú väčšinu športových líg v Spojených štátoch, ako aj na koncerty, do kín, divadiel. Implementácia ich plánu COVID-19 bude, podľa nich, dôležitým míľnikom pre priemysel živej zábavy.

Podrobností plánu sú stále vo vývojovej fáze. Záleží od troch samostatných komponentov – aplikácie digitálnych lístkov Ticketmaster, od spoločností poskytujúcich informácie o zdraví ako CLEAR Health Pass alebo Digital Health Pass IBM a poskytovateľov testovania a distribúcie vakcín. Ak to bude schválené, bude to fungovať nasledovne. Po zakúpení vstupenky na koncert by fanúšikovia museli preukázať, či už boli očkovaní (čo by poskytlo približne jeden rok ochrany COVID-19). Alebo či majú negatívny test na koronavírus vykonaný 24 až 72 hodín pred koncertom. Dĺžka pokrytia, ktorú by test poskytol, by bola riadená regionálnymi zdravotnými úradmi – ak by museli byť účastníci piatkového nočného koncertu testovaní 48 hodín vopred, väčšina by mohla začať s testovacím procesom deň pred podujatím. Keby to bolo 24-hodinové okno, väčšina ľudí by bola pravdepodobne testovaná v ten istý deň udalosti v laboratóriu alebo na klinike zdravia.

Akonáhle bude test kompletný, fanúšik dá laboratóriu pokyn, aby výsledky doručil cestou ich zdravotného preukazu (CLEAR alebo IBM). Ak by boli testy negatívne alebo bol fanúšik zaočkovaný, spoločnosť zaoberajúca sa zdravotným preukazom overí účastníka u spoločnosti Ticketmaster, ktorá potom vydá fanúšikovi údaje potrebné na prístup k udalosti. Ak by mal fanúšik pozitívny test alebo neurobil test na overenie svojho stavu, nebolo by mu dovolené zúčastniť sa udalosti.

Spoločnosť Ticketmaster nebude uchovávať alebo mať prístup k lekárskym záznamom fanúšikov a bude dostávať iba overenie, či má fanúšik v daný deň povolenú na účasť na akciu. Rôzne štáty budú mať odlišné požiadavky. Hlavnou úlohou spoločností zaoberajúcich sa zdravotnými preukazmi, bude zhromažďovať údaje od poskytovateľov testovacích a lekárskych služieb a poskytovať aktualizácie stavu partnerským spoločnostiam bezpečným a šifrovaným spôsobom, ktorý je v súlade so zákonom o prenosnosti a zodpovednosti v zdravotníctve (HIPAA).

Úrad pre kontrolu potravín a liečiv do dnešného dňa neschválil žiadnej spoločnosti technológiu potrebnú na poskytnutie výsledkov očkovania v reálnom čase, ale prezident spoločnosti Ticketmaster Mark Yovich očakáva dopyt po službách digitálneho skríningu, ktoré budú potrebné pre letecké spoločnosti a cestovanie, overovanie zamestnania a vstup do tematických parkov. Priláka to novú vlnu investorov a podnikateľov, ktorá podnieti rast nového technologického odvetvia COVID-19.

„Už sme svedkami toho, ako sa mnoho poskytovateľov zdravotnej starostlivosti tretích strán pripravuje na zvládnutie preverovania – či už ide o očkovanie, vykonanie testu alebo iné metódy kontroly a schválenia – ktoré by potom mohli byť prepojené prostredníctvom digitálneho lístka, takže každý vstup na udalosť bude overený,” hovorí Yovich pre Billboard. „Cieľom spoločnosti Ticketmaster je poskytnúť dostatočnú flexibilitu a možnosti, vďaka ktorým majú miesta a fanúšikovia rôzne cesty prístupu na udalosti. Pracuje sa na vytvorení integrácie s našim API a poprednou technológiou digitálneho predaja lístkov, pretože sa budeme snažiť preniknúť k najlepším riešeniam.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: How Ticketmaster Plans to Check Your Vaccine Status for Concerts: Exclusive, billboard.com, 11.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply