Transgender zamestnanec vyhodil konzervatívnu mladú ženu z kaviarne

foto: archív

Minulú stredu v meste Lincoln, Nebraske, transgender agresívne slovne zaútočil na 23-ročnú konzervatívnu ženu a vykázal ju z kaviarne. Majiteľ podniku sa neskôr dievčaťu ospravedlnil a prepustil ofenzívneho baristu. Transgender tento krok zhodnotil ako diskrimináciu voči transgenderom

„V toto ráno som bola požiadaná, aby som opustila kaviareň Cultiva Coffee a nikdy viac sa nevracala – kvôli mojim konzervatívnym postojom,“ uviedla na Facebooku Marilyn Syneková, špecialistka komunikácie pracujúca pre rodinnú alianciu Nebraska Family Alliance.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Syneková zvykla v tejto kaviarni raňajkovať. Avšak v stredu ju zamestnanec slovne napadol kvôli jej konzervatívnym názorom a vykázal ju z podniku.

„Dnes ku mne pristúpil zamestnanec a povedal: ´Marilyn Syneková! Najprv som ťa nespoznal, ale teraz som si uvedomil, kto si, aké sú tvoje hodnoty a práca, ktorú robíš. Si poje… bigotný odpad a my ťa v našej reštaurácii nechceme! Viac ako 80% z ľudí, ktorí tu pracujú, sú teploši. Nie si tu v našej reštaurácii, do p…, vítaná, a tak vypadni a nevracaj sa! A ak sa pokúsiš prísť opäť, neobslúžime ťa.´ Keď sa tento incident udial, kaviareň bola plná ľudí,“ opísala udalosť študentka.

„Nikdy som v kaviarni neprezentovala svoje politické presvedčenia, a vždy som sa správala k zamestnancom Cultivy slušne a s rešpektom. Zatiaľ čo my Američania môžeme nesúhlasiť s politickými názormi druhej strany, je veľmi dôležité udržať zdvorilosť, keď prichádzame do kontaktu s osobami, ktoré majú odlišné názory. Tolerancia by mala byť vzájomná a rozdelenie v našej politickej klíme bude pretrvávať, ak zanedbáme základnú slušnosť,“ dodala Syneková.

Majitelia kaviarne Cultiva Jason Anderson a Sharon Grossmanová zverejnili vyhlásenie o tom, že barista bol po neúctivom správaní voči zákazníčke prepustený. Priznali, že sa udial incident, keď „zamestnanec vykázal zákazníčku kvôli jej politickým/náboženským postojom.“

„Zamestnanec bol prepustený takmer okamžite a zvyšok dňa sme sa ospravedlňovali zákazníčke, reagovali na zmienku v rádiu, počúvali vyhrážanie cez telefón a dostávali negatívne e-maily, komunikovali s novinármi a dostávali sme zvláštne a niekedy až evidentne falošné hodnotenie na Facebooku, Twitteri a podobne. Zlo prišlo z rôznych strán politického spektra, čo je dosť zaujímavé,“ uviedli na Facebooku majitelia.

Sme vďační ľuďom, ktorí na našu obranu prispeli aj veľmi milými príspevkami. Vážime si to.“

„Aj keď sme osobne hrdí na svoje liberálne postoje a veríme v ľudské práva a diverzitu v najširšom možnom zmysle, nech je verejne známe, že by sme *nikdy* neschvaľovali takéto správanie sa voči zákazníkovi,“ dodávajú Anderson a Grossmanová. „Vedieme podnik a snažíme sa o profesionalitu aj pri našom personále, zvyčajne úspešne.“

Aj keď bola reakcia majiteľov korektná a dokonca osviežujúca v týchto dnešných časoch, prepustený transgender, Natalie Weiss, zaútočil na kaviareň za to, že dodržiava status quo. Zrejme mal pocit, že kaviareň nemá prvotný cieľ slúžiť zákazníkom, ale presadzovať liberálny politický aktivizmus.

„V toto ráno, keď som obsluhovala zákazníkov v kaviarni, zamestnankyňa z rodinnej inštitúcie Nebraska Family Alliance, ktorá je zároveň členkou kampane politika Bena Sasseho vstúpila do našej reštaurácie. Ak neviete, aké postoje majú Sasse alebo Nebraska Family Alliance ohľadom LGBT2QIA+ komunity a našich práv ako občanov Nebrasky, ktorí máme zo zákona právo na rovnosť, a tiež právo tešiť sa zo zamestnania a bývania za nediskriminačných podmienok, odporúčam Vám, aby ste sa na tieto spoločnosti pozreli lepšie. Sú to p…,“ uviedol transgender na Facebooku.

„Občania Nebrasky ako ja prichádzajú o prácu a niekedy aj o svoje živobytie, kvôli tomu, kto sme a ľudia ako Nebraska Family Alliance sú toho príčinou,“ sťažuje sa.

„… a tak pre informáciu, v Nebraske môžete byť prepustení alebo stratiť svoj domov, pretože sa identifikujete pod LGBT2QIA+ záštitou a môžete byť tiež prepustení za to, že poviete ľuďom, ktorí bojujú za toto status quo, aby odišli,“ končí svoj príspevok na sieti transgender.

Pre zhrnutie, transgender barista obťažoval pravidelne platiacu zákazníčku kvôli jej politickým postojom, ktoré v kaviarni neprezentovala. Tento zamestnanec označujúci sa ako Natalie Weissová môže nesúhlasiť s konzervatívnou Marilyn Synekovou, avšak žiaden zamestnanec nie je slobodný v tom, aby sa správal k zákazníkovi takýmto spôsobom iba kvôli nesúhlasu s jeho politickými názormi. Transgender identita by s istotou nemala byť časťou ochrany, ktorá by umožnila zamestnancom obťažovať zákazníkov.

Syneková ospravedlnenie majiteľov prijala. „Jeden z majiteľov kaviarne mi práve poslal správu a ospravedlnil sa za tento incident. Uviedli, že neschvaľujú toto chovanie a povedal mi, že som v ich kaviarni vítaná! Vždy mi ich káva a palacinky chutili, a tak som ich ospravedlnenie prijala,“ dodala.

zdroj: Preklad Viktória Dandarová/hsp

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Hm, ja sa identifikujem ako LGBTJ2573QIAWJKL+-<!§= ale zatial ma nikto nevyhodil z prace. Mozno vyhadzuju len LGBT2QIA+… a mozno len v Nebraske. Ale aj to by sme mali zarazit nie? Nevytvorime na SLovensku ministerstvo a poradny organ prezidenta(tky) + nejaku neziskovku co by toto riesila ako svoju prioritu? Kto je proti, bude stihany za negativny postoj a nenavistny prejav.

Leave a Reply