Trestné stíhanie za pravdu – návrat do stredoveku resp. do 50 – tych rokov bolševických súdnych excesov

foto: archív

Špeciálna prokuratúra začala trestné stíhanie za pravdu. Týka sa to listu Doc. Dudáša, DrSc. šéfovi múzea holokaustu v Seredi. Internetové rádio Infovojna zverejnilo svedectvo slovenského židovského lekára MUDr. G. Hofmanna, ktorý bol v pracovnom tábore v Seredi počas prvej Slovenskej republiky a podal svedectvo o pomeroch v tábore. Riaditel Korčok žiadal Infovojnu o odstránenie zverejneného svedectva s dovetkom, že nie je pravdivý. 

Doc. Dudáš, DrSc. po preštudovaní relevantných materiáloch hlavne kritických a objektivizujúcich židovských  autorov, napísal krátky exkurz do tejto problematiky, ktorý ako otvorený list poslal riaditeľovi Korčokovi a do Infovojny, ktorá ho zverejnila. V reakcii Korčok bez argumentov odsúdil tento exkurz a vyhrážal sa, že ho pošle do židovskej obce v Bratislave a inde. Na Dudášovu následnú reakciu – polemiku už nereagoval. Uvedený list je prezentovaný na Infovojne.

Dňa 28.5. 2020 o 6:50 ráno 10 – členné komando príslušníkov NAKA na čele s vyšetrovateľom mjr. Ivanyim urobilo prepad rodinného domu Doc. Jána Dudáša, DrSc. v Rozhanovciach, okres Košice – okolie. Na základe príkazu na domovú prehliadku, vydaného sudcom R. Púchovským na žiadosť prokurátora špeciálnej prokuratúry T. Honza. V odôvodnení príkazu na domovú prehliadku je uvedený text článku „List Doc. Dudáša šéfovi múzea holokaustu v Seredi“ a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci „zločinu výroby extrémistického materiálu“, „zločinu rozširovania extrémistickeho materiálu“ a „prečinu popierania a schvaľovania holokaustu“.

Po päť hodinovej prehliadke – snoreniu domu s nafotením celého domu mu zabavili počítač a niektoré listiny ako výsledok výskumu. Potom nasledovala troj-hodinovú prehliadka – snorenie v jeho kancelárii na Technickej Univerzite v Košiciach, kde mu tiež zabavili počítač.

„Účelom vykonania domovej prehliadky bolo získanie priameho dôkazu, ktorý následne v ďalšom konaní môže byť využitý ako priamy dôkaz páchateľa predmetného skutku“.

Vzhľadom na to, že uvedený list ako výsledok štúdia kritických najmä židovských autorov o pracovných táboroch židov na Slovensku, objektivne informácie o ktorých sú stále tabu v oficiálnej historiografii a mainstreamovom priestore, v uvedenom liste je objektivizujúci prístup. Preto trestné stíhanie je stíhaním proti pravde, ako už bolo mnohokrát v histórii napr. Galileo Galilej a Gordano Bruno (popravený v roku  1600). Ide o inkvizičný proces, na ktorý je zneužitá brachiálna politika a moc – zákonodarná, výkonná a súdna, najmä po kodifikácii trestného poriadku, v ktorom po vzore Orwelloho románu “1984” zaviedla do trestného poriadku “ideozločin” prezentovaný ako “extrémizmus”.

Ide o analógiu a návrat do stredoveku, kedy vyčíňala kresťanská inkvizícia – v podstate obviňovala nevinných ľudí ako kacírov (extrémistov). Prinútila ich mučením k nepravdivému priznaniu, ich zavraždeniu upálením na základe vynúteného priznania a skonfiškovania ich majetku v prospech cirkvi. Ako vtedy, tak aj teraz sú činní udavači, ktorí namiesto diskusie a polemiky pri absencii faktov iniciujú brachiálnu moc, čím sa spreneverujú nielen vedeckej zásade, čo predstavuje odbornú zvrhlosť a udavačstvo reprezentuje humánnu zvrhlosť. Obdobne ideologicky v rámci jedného názoru predpojatý posudok historika M. Szaboa neslúži na odhaľovanie pravdivých informácií, ale ich potláčanie a zatajovanie, čo je v rozpore nielen s vedeckým princípom “DE OMNIBUS DUBITANDUM”, ale aj v rozpore s vedeckým poznávaním. Označovať hľadanie pravdy za extrémizmus je v rozpore so zdravým rozumom. Skutočným extrémizmom ba super-extrémizmom je zneužívanie zákonodárnej, výkonnej a súdnej moci na boj proti pravde. Zdá sa, že určité spoločenstvo chce byť “štátom v štáte” ako uviedol nemenovaný kritický vzdelanec.

Doc. Ján Dudáš, DrSc., Rozhanovce, 1.6. 2020

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply