Tretia svetová vojna?

Dúfajme, že nie. Každopádne, niečo sa chystá. Kým si my tu lokdavnujeme v respiračnom väzení…

Cez Slovensko sme za posledný čas zaznamenali pomerne veľký presun vojenskej techniky.

Ukrajina už takmer dva týždne presúva vlaky tankov, delostrelectva a inej opancierovanej techniky do oblasti neďaleko Luhansku a Donecka, vrátane presunov ťažkých jednotiek, ktoré sa začali minulý víkend.

Aktuálne sa tieto jednotky nachádzajú pozične cca 400 metrov od ozbrojených síl spomínaných oblastí so separatistickými chúťkami.

Horšie pre stabilitu regiónu však je, že dnes Ukrajina začala hromadiť tanky, jednotky a delostrelectvo aj na severnej hranici ruského Krymu.

Obyvatelia Krymu hlasovali za opustenie Ukrajiny a pričlenenie k Rusku. Západ tvrdil, že hlasovanie bolo zmanipulované, ale ruská Duma prostredníctvom vnútornej legislatívy akceptovala návrat Krymu. Krym je teda teoreticky opäť ruským územím. Pričlenenie Krymu k Rusku je však stále možné považovať z pohľadu medzinárodného práva za právne sporné.

Odhliadnuc od toho, ak sa Ukrajina a / alebo NATO pokúsia násilne prevziať Krym a pričleniť ho k Ukrajine, bude to znamenať otvorenú vojnu s Ruskom.

V oblasti sú evidentne prítomné aj vojská USA a Veľkej Británie, posledné dni ich letectvo aktívne prelietavalo nad územím a vykonávalo prieskum (zber dát).

Päť dopravných lietadiel katarských vzdušných síl, ktoré sú najbližším spojencom Turecka, pristálo za posledných 24 hodín v ukrajinskom Kyjeve. Nikoho by zrejme neprekvapilo, ak by tým nákladom boli zbraňové systémy.

Prečo sa to všetko deje?

Azda ste zachytili správy, že Rusi nedávno masívne zaútočili v Sýrii na sklady pašerákov ropy. V nedeľu 14. marca tak urobili znova. Ruské strely „Točka“ od 23:30 východného amerického času cielili na sklady a konvoje nelegálnych pašerákov ropy. Tieto udalosti sú v časovej súvislosti s masívnym presunom vojenskej techniky. Príčinná súvislosť preukázaná nie je. Zatiaľ. Náhoda? Ktovie.

Pre Vašu predstavu, priemerná hodnota obchodu z nelegálneho pašovania ropy v Sýrii môže dosahovať 100 miliónov USD mesačne.

Prečo si myslíme, že by to mohol byť dôvod? Totižto rovnaké posilňovanie vojenskej prítomnosti USA začalo aj v oblasti Sýrie. Opäť v časových súvislostiach so spomínanými incidentmi.

A to nie je zďaleka všetko.

9. marca došlo k vypnutiu transpondérov „Ads B“ izraelského letectva. Kompletne. Celé izraelské vojenské letectvo ostalo neviditeľné. Napriek tomu, že ešte v ten deň bola zaznamenaná slušná aktivita prieskumných letov.

Pred:

Po:

Dnes vypálilo izraelské letectvo rakety smerom na sýrsky Damašek. Napriek dohode, že tak robiť nebude. A opäť po prelete nad Libanonom.

Iracká letecká spoločnosť zrušila VŠETKY lety Erbil-Aleppo krátko predtým, ako všetky izraelské vojenské lietadlá radarovo „zhasli“.

Saudi presunuli niektoré F15 na Krétu.

Armády v oblasti Blízkeho východu sú v nevídanom pohybe a aktivite. Niečo sa deje. Otázne, je čo.

Zdroj: kompilát informácií z https://halturnerradioshow.com

Autor je členom odbornakomisia.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Tretia svetová vojna? akw.sk, 17.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár