Triky Globalizačnej kliky – vykonštruovaný útok na Irán

· Čas čítania: 5 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

To, že si „svetovládcovia“ už vopred, bez šance, aby sa obyčajní Američania k tomu mohli vyjadriť, naplánovali, ktorú krajinu napadnú, prezradil ich vlastný generál Westley Clark. Už krátko po páde Dvojičiek bol na zozname aj Irán, hoci s týmto útokom nemal nič spoločné. Generál Clark o tom otvorene hovoril na prezentácii svojej knihy už pred osemnástimi rokmi:
https://www.youtube.com/embed/LXrnprlMyB8…

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Vojnoví štváči a zločinci Cheney, Rumsfeld (a ďalší generálom Clarkom menovaní) využili vyliečeného alkoholika a zjavne slabomyseľného Busha Jr., aby spáchali „politický puč“ (cit. generála Clarka) a brutálne chladnokrvne sa rozhodli napadnúť sedem krajín behom piatich rokov! Len tak, lebo sa im zachcelo.

Tomuto plánu sa v prípade Iránu postavil demokratický prezident (tí tradične oponujú krvavým republikánskym „jastrabom“) Obama a s pomocou západných spojencov a Ruska podpísali s Iránom po rokoch umelého napätia konečne dohodu.

Globalizačná klika vedela, že za takých okolností napadnúť Irán je nemožné. Tak si ochočili Trumpa a ten pod falošnými zámienkami Dohodu zrušil a uvalil naschvál provokačné sankcie. Dôvod v pozadí je, že si Irán už dávnejšie dovolil odmietnuť platby za svoju ropu v krvavých dolároch. Ak by tak urobili všetky veľké krajiny, Globalizačná klika by stratila svoju moc a nemohla by zarábať na „exporte smrti“, ako to robia doteraz.

A stal sa zázrak! Západná Európa (aj Rusko) odmietla Trumpove zrušenie Dohody s Iránom a sankcie. Britský veľvyslanec vo svojich dôverných depešiach opakovane varoval vlastnú vládu pred tým, aby sa zaplietli do hry so šialencom Trumpom a jeho nepredvídateľnou politikou. A čo urobila premiérka Mayová? Niekedy sa zdá, ako keby tieto političky (viď roztrasenú Merkelovú) boli na diaľkové ovládanie z Washingtonu. Odvolala veľvyslanca, ktorý si dovolil naplno povedať pravdu. Stalo sa to potom, ako sa tieto depeše záhadne dostali do rúk novinárov. Nikto sa pritom nezamýšľal nad tým, ako sa k jeho depešiam dostali britské noviny, kto im to podstrčil a prečo. Jedna prekážka k umelo vyvolanému vojnovému konfliktu bola teda odstránená. Už dosluhujúca premiérka Mayová navyše dala pokyn na zjavnú provokáciu zadržaním iránskeho tankeru v Gibraltarskej úžine. Lokajsky tak naplnila plány Globalizačnej kliky. Samozrejme, nasledovalo na revanš zadržanie britského tankeru. Trump teraz vykrikuje, že treba zostaviť koalíciu krajín, ktoré vojenskou silou zabezpečia „slobodnú plavbu v Hormuzskej úžine“, ktorú ovláda Irán. Nič sa nehovorí o „slobodnej plavbe v Gibraltarskej úžine“. A viete o tom, že pri pobreží Iránu už dlhšiu dobu hliadkujú lode americkej Pobrežnej stráže??! Čo môže byť absurdnejšie? Všetky tieto provokácie prebehli urýchlene, lebo francúzsky prezident Macron avizoval snahu ubezpečiť Irán, že západní Spojenci sa Trumpovej avantúre vzoprú. Z hľadiska Globalizačnej kliky bolo teda nutné zatiahnuť do plánu agresie najslabší článok Európskej únie – Britániu (ktorá dávno nie je Veľká). Veď odstupujúcej premiérke Mayovej predsa môže byť jedno, akú paseku za sebou zanechá. Muselo to prebehnúť skôr, než by Macron stihol posilniť kontakty trucujúceho Západu s Iránom. Briti, zneužití na plán z roku 2001 podľa svedectva generála Clarka, sú teraz obeťou amerických provokácií voči Iránu. Ich vyhrážky Iránu sú bezzubé a smiešne. Z hľadiska Globalizačnej kliky ideálna situácia.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podcenili ale amerických demokratov, ktorí dokázali nevídané a hlasovaním v Kongrese zakázali Trumpovi začať vojnu s Iránom (pochopiteľne teroristickým bombardovaním). Ibaže Globalizačnej klike sa po útoku na Dvojičky podarilo „vlasteneckými zákonmi“ vytvoriť pozíciu tzv. „imperiálneho prezidenta“. To znamená, že (tak ako v prípade Vietnamu a iných touto klikou napadnutých krajín) Trump pošle do Hormuzskej úžiny vojnové lode, aby provokovali. A keď sa provokácia vydarí, bude so slzami v očiach volať, ako boli USA „ponížené“ iránskou obranou a nariadi bombardovanie.

Niektorí komentátori tvrdia, že Trump len plano straší, ako je zvyknutý z biznisu. Ukázať svaly a potom sa dohodnúť. Tu sa ale nie je o čom dohodnúť. Sklady americkej armády sú plné bômb a kšefty viaznu. Budú teda bombardovať Irán. Veď minister zahraničia a bývalý agent CIA vyhlásil, že Irán vyhladia z povrchu zemského. Bombardovanie sa im páči a hlavne to dáva ospravedlnenie ďalších výdavkov na zbrojenie a udržiavanie takých absurdných základní, ako je tá na ostrove Diego García ďaleko v Indickom oceáne. Tam už roky stoja bez úžitku bombardéry B-52. Konečne sa pre ne nájde „prácička“. Takže Američania (manipulovaní predstaviteľmi Globalizačnej kliky, ktorú si ešte pri svojej prezidentskej kampani dovolil Trump nazvať Deep state a odhaliť obludnosť ich svetovládnych plánov) si „zabombardujú“. V mene demokracie a ľudských práv zabijú náhodne zasiahnutých iránskych civilistov, a potom ohlásia víťazstvo. A vojensko-priemyselný komplex, pred ktorým varoval už americký prezident Eisenhower, zase dobre zarobí.

Hrozné na tom je, že toto zlo sa dá predvídať, ale nedá sa za daných okolností zastaviť…

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár