Truban i Danko v diskusii popreli sami seba

Foto: Youtube

Niektorí politici sa v snahe získať si voličov začínajú logicky zamotávať. Keď si niekedy človek pozrie ich výroky, ako si navzájom protirečia, pochopí, že PR agentúra pracujú na imidži politikov niekedy tak, že to zanecháva v mysliach ľudí iba zbytočný zmätok. Vďaka radám marketérov politik musí povedať niečo, s čím sa vnútorne nestotožňuje, ale malo by to dobre zaberať na voliča. Výsledkom však môže byť pravý opak, voliči ostanú zmätení, čo má za následok aj ich rezignáciu a neúčasť v parlamentných voľbách.

Diskusia Andreja Danka s Michalom Trubanom na TA3 bola toho dôkazom. “Raz hovoríte historicky, raz hystericky, už sa ukľudnite,” odkázal Danko Trubanovi, ktorému sa tieto slová plietli. Predseda parlamentu konštatoval, že jeho strana “nedovolila odovzdať letiská v Malackách a pri Zvolene Spojeným štátom americkým. Po 1. 3. ľudia ako vy, to urobíte ľavou zadnou.” Truban totiž nečakane kritizoval USA za zavraždenie iránskeho generálmajora. O pár minút však už dodal: “Samozrejme, my z NATO nemôžeme vystúpiť, NATO ešte stále garantuje bezpečnosť v regióne, aj pre nás osobne.” Slová zvyknú usvedčovať. Dopadne to tak aj vtedy, keď sa ich používa príliš veľa. No a v takej politickej diskusii je priestor na mnohonásobné otočenie. Ak politik nemá vžité to, čo mu marketingoví stratégovia pred vystúpením v televízii povedali, stane sa to veľmi ľahko. Truban obvinil Danka z hystérie. Predseda parlamentu reagoval, že neužíva drogy, preto hystériu nemá a myslí si, že práve Truban používa extrémizmus. “Na jednej strane hovorí, dokonca už on, o odsúdení Spojených štátov amerických, ale na druhej strane mu nevadí, že ho financujú firmy, ktoré zarábajú zo Spojených štátoch amerických,” povedal Danko s tým, že vďaka nemu je dnes Slovensko jediným miestom “vo východnej zóne”, kde nie sú základne USA. Následne sa však Danko Washingtonu zastal a vyzval Trubana, aby neurážal USA: “Ale to neznamená, že môžete urážať dnes kohokoľvek, kto urobil chybu, aj v Spojených štátoch sú hlasy Demokratickej strany, ktoré odsudzujú Trumpa. Ja hovorím, že Trump ako jeden dobrodruh niečo urobil. Lenže na rozdiel od vás, ja to nehovorím týždeň po udalosti.”

Truban reagoval a povedal, že božechráň, neútočí na Danka za nákup amerických stíhačiek. No posiela Dankovi odkaz, že vo svojich výrokoch pomyselne obracia kabát. “Vy v jednej vete hovoríte, že “som strašne hrdý na to, ako som tu zabránil Američanom mať základne”, pritom ste pripravili Slovensko o 100 miliónov. A v druhej vete od nich nakupujete veci. Čiže ja iba napádam túto vašu nekonzistentnosť, kde sa na jednu stranu tvárite, že robíte niečo iné, a v skutočnosti robíte ďalšie niečo iné,” dodal Truban, ktorý akoby prevzal Kotlebovu rétoriku, pretože práve člen branno-bezpečnostného výboru parlamentu a bývalý predseda BBSK neraz používa podobné slová. Danko to Trubanovi nenechal len tak a po týchto vetách sa ho priamo opýtal, či preberá Kotlebovu taktiku: “Vy ste Kotleba? Kotleba už ste?” Na to Truban hneď reagoval, že to určite nie.

V snahe získať si čo najviac voličov, a zaloviť aj v radoch tých nahnevaných, používajú mnohí politici slovníky, ktoré im nie sú prirodzené. Pri pozornom počúvaní a porovnávaní s ich slovami z minulosti sa nedá hovoriť o obracaní kabátov, ale o aktuálnom odporučení od PR agentúry. Lenže ak sa politika stane takto nečitateľnou, tak volič buď začne voliť strany, ktorých predstavitelia majú len konzistentné výroky a hlasovania v parlamente, alebo na politiku absolútne rezignuje.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ikZu7MtCCiA 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply