Truban premiérom?

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív

Strany Progresívne Slovensko a Spolu sa dnes dohodli, že v prípade víťazstva v parlamentých voľbách a zostavovania vlády bude kandidátom na premiéra Michal Truban, pričom Miroslav Beblavý by kandidoval na ministra financií a novú funkciu podpredsedu vlády pre reformy, čím PS / Spolu naznačujú, že chcú toho zmeniť veľa a preto bude nutná funkcia akéhosi „koordinátora zmien“.

Truban na svojom facebooku uviedol: „Povediem do volieb kandidátku koalície PS a SPOLU – občianska demokracia. Ide nám o Slovensko, preto som rád, že sme dali nabok svoje egá a vedeli sa dohodnút’ a ďakujem za dôveru strane SPOLU aj Mirovi Beblavému.
Som presvedčený, že keď sme sa dokázali spojiť my, dokážeme spojiť všetky slušné a poctivé sily. Starý štýl politiky, či už zo strany koalície alebo opozície, nás presviedčal o tom, že niečo také nie je možné – ale áno, dá sa to, ak veci do rúk vezme nová generacia. Ďakujem Miro, bez teba by sme to nedokázali.“

Čiže opäť kopec fráz o spájaní sa v mene zmeny. Že sa spájajú v mene spoločného kapitálu, ktorého cieľom je Slovensko preformátovať na slniečkarsku, neoliberálnu krajinu, otrocky plniacu americkú vôľu, o tom sa, pravda, nehovorí. Zuzana Čaputová za to krátke obdobie prezidentovania už svojou kritikou Číny a Maďarska, vyjadreniami o zoskupení V4, či pripravenosti prevziať kompetencie v zahraničnej politike, ak by sa Slovensko prestalo klaňať tým správnym smerom, ukázala, o čo ide jej, resp. jej sponzorom. Ak tieto sily získajú aj výkonnú a zákonodarnú moc, plán bude zavŕšený. Len bohvie, či aj s ex-prezidentom Kiskom, ktorý predbežne účasť v budúcej koalícii so svojou stranou Za ľudí nepotvrdil. Napokon, po tom, ako neschopne začal svoju novú „politickú kariéru“, sa ani nemusí dostať do parlamentu. Pritom to nie je tak dávno, čo on sám vyhlasoval, že by chcel byť budúcim premiérom.

Zdroje: TASR, FB, Z&V

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár