Trubanovo priznanie k LSD i marihuane a propagácia drog

· Čas čítania: 3 min.

Michal Truban ťahá Progresívne Slovensko/Spolu na hranicu zvoliteľnosti, a to napriek tomu, že zvolenie Čaputovej malo znamenať tiež akýsi dopamín-efekt. Vďaka nej sa malo smerovať k hladkému víťazstvu. Všetko sa však pokazilo. Môže za to najmä Trubanov prednáškový exces, kde študentom prakticky propagoval užívanie drog. Dokonca neskôr na sociálnej sieti zverejnil video, kde priznal, že už vyskúšal aj LSD a niekoľkokrát aj marihuanu.

Osudnou bola prednáška tohto rodáka z Kysúc. A nebola to hocijaká prednáška – v nej totiž študentom nitrianskej univerzity Konštantína Filozofa hovoril o drogách v pozitívnom duchu. Vyzdvihoval dopamín efekt, ktorý so sebou prináša užívanie drog. Nebola to však odborná prednáška, kde by odkrýval chemické vzorce a štruktúru – nehovoril o dopamíne ako o neurohormóne či o jeho súvislosti s hypotalamom. Ani na tabuľu nekreslil sumárny vzorec dopamínu v tvare: C8H11NO2. Prednášal o inom vzorci – pre študentov príjemnejšom a rozhodne ľahšie pochopiteľnom. Pretože mnohí študenti, ale aj užívatelia sledujúci video z prednášky na internete, to mohli pochopiť takto: použi drogu, dostaneš vzpruhu a budeš úspešný. Keď sa táto prednáška dostala na verejnosť, tak Truban najprv popieral. Potom sa rozhodol nepopierať a priznať, lebo veď popierajú starí politici a on je nový. Následne sa rozhodol urobiť si z toho „srandu“ a natočil vtipné video. Najnovšie ho počuť v niektorých diskusiách, ako celý problém prednášky zľahčuje, resp. hovorí, že to nebolo celkom tak, ako to médiá interpretovali. Nuž a napríklad na Show zlomu v Žiline zároveň priznal, že sa v PS/Spolu stále musia veľa učiť, ako správne komunikovať a prezentovať sa pútavejšie. Nečudo, že prichádza aj takýto náznak pokory, keď drogová prednáška, ktorá vyšla na verejnosť, neznamenala Trubanovo odstúpenie. Trubanovcom skutočne mohlo stačiť, aby obetovali svojho lídra a tak, ako to majú robiť noví politici, Truban mal jednoducho pustiť svoje ego a odstúpiť. No aj tu sa ukazuje, že ego je zrejme silnejšie, aj keď neraz spolu s Beblavým komunikovali, že práve to ide v ich prípade absolútne bokom. Každopádne Truban už šancu na zachovanie si tváre a odstúpenie premeškal a teraz sa už len zostáva pozerať, ako PS/Spolu čaká možno podobný osud, ako Sieť Radoslava Procházku. Možno dokonca s Procházkovymi číslami zostanú stáť pred bránami parlamentu. Uveriteľnosti PS/Spolu nepomohli ani ďalšie Trubanove výroky. Spomíname ich vo februárovom tlačenom vydaní Zem&Vek.

Zdroj:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/521904-truban-vo-videu-hovori-o-svojich-skusenostiach-s-drogami/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár