TRUMP OHLÁSIL POZASTAVENIE PLATIEB PRE WHO

· Čas čítania: 1 min.

Donald Trump v posledných týždňoch čelí kritike, že nevykonal včas a dostatočne potrebné opatrenia pred šírením koronavírusu. Včera vyhlásil, že zodpovednosť za to nesie Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá šírila dezinformácie zo strany Číny. V tejto súvislosti ohlásil pozastavenie platieb pre WHO zo strany USA.

Generálny tajomník OSN António Guterres v reakcii na Trumpove slová povedal, že „teraz nie je čas“ na zníženie rozpočtu WHO či inej humanitárnej organizácie. Zdôraznil, že „teraz je čas na jednotu“ a vyzval na „medzinárodnú spoluprácu s cieľom zastaviť tento vírus a jeho zničujúce následky“, pričom sa nesmie zabudnúť na solidaritu. Trump už minulý týždeň vo Washingtone avizoval, že zadrží platby do fondu WHO, orgánu OSN, kde sú USA najväčším prispievateľom. Trump vtedy obvinil WHO, že je „veľmi naklonená Číne“.

Zdroj: AP

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár