Trump oznámil, že USA nebudú pokračovať v opatreniach, týkajúcich sa sociálneho dištancovania

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

Donald Trump oznámil, že USA po skončení ich platnosti vo štvrtok nepredĺžia nariadenia, ukladajúce povinnosť sociálneho dištancovania kvôli koronavírusu.

Americký prezident uviedol, že plánuje uskutočniť oficiálnu návštevu Arizony na budúci týždeň a dúfa, že v nasledujúcich mesiacoch uskutoční masovú kampaň s tisíckami priaznivcov.

Trump oznámil, že existujú nádejné výsledky pre možnú liečbu Covid-19 experimentálnym liekom Remdesevir, ktorý skrátil čas potrebný na zotavenie o 31% oproti štandardnej starostlivosti.

Biely dom sa snaží postúpiť do novej fázy krízy, zameranej na opätovné postupné naštartovanie hospodárstva v jednotlivých štátoch únie.

Tešíme sa, že z najhoršieho sme už vonku,“ povedal Donald Trump za okrúhlym stolom s vedúcimi predstaviteľmi veľkých spoločností ako Hilton a Toyota.

Prezident predstavil svoju víziu návratu k normálnemu životu pred koronavírusom – či už s vakcínou, alebo bez nej – s otvorenými reštauráciami a zaplnenými štadiónmi.

Táto vízia odporuje tým lekárom, ktorí hovoria, že krajina bude musieť prijať „nový normál“, ktorý zahŕňa rozšírené sociálne dištancovanie a nosenie rúšok.

„Nechcem, aby si na to ľudia zvykli,“ povedal novinárom Trump. „Vidím nový normálny život, aký bol pred tromi mesiacmi.“

S cieľom ukázať svoju dôveru v noramlizáciu života prezident oznámil, že plánuje obnoviť cestovanie do iných štátov po tom, ako strávil viac ako mesiac prácou v Bielom dome.

Povedal, že na budúci týždeň má naplánovanú cestu do Arizony, po ktorej má následovať návšteva Ohia, aj keď väčšia časť krajiny je stále uzavretá a cestovanie je zakázané.

Zdroj: https://uk.news.yahoo.com/trump-says-us-not-extend-005407673.html

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár