Trump stopol financovanie amerických základní aj na Slovensku

Tagged With: , , , , Add Comment

V minulosti sme viackrát poukazovali na pripravovanú zmluvu medzi USA a slovenským ministerstvom zahraničných vecí, na základe ktorej mali Američania rekonštruovať naše vojenské letiská a potom si na nich de facto zriadiť základne. Znamenalo by to trvalú americkú vojenskú prítomnosť na našom území. Investícia mala byť súčasťou širšieho programu posilnenia americkej prítomnosti v Európe, v mene „zastavenia ruskej hrozby“.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Teraz to však vyzerá, že z celého programu nič nebude. Prezident Donald Trump zastavil investíciu v objeme 771 miliónov dolárov, ktorú mali USA minúť na tento účel. Namiesto toho peniaze pôjdu na výstavbu protimigrantského múru na mexicko-americkej hranici. Tým pádom Američania nepodporia ani výstavbu základní na Slovensku.

Bloger Martin Bago komentoval udalosť slovami: „Svet sa teda mení a boj proti neoconom a samozrejme aj proti na nich závislým liberálnym fašistom v Európe sa pritvrdzuje! A kľúčoví hráči z oboch strán si to veľmi dobre uvedomujú a preto na jednej strane neoconi spolu s liberálmi kopú ako sa len dá a na strane druhej Trump, Putin, Si Ťin-pching … s pokojom a rozvahou na zmene svetového poriadku nepriamo spolupracujú. Neoconom a liberalizmu vo svete pomaly, ale isto zvoní umieráčik. Je to postupný a pomalý proces, pretože ak by k tomu dochádzalo rýchlo a okato, svet by sa ocitol na prahu tretej svetovej vojny, a to si nepraje nikto z aktérov.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis